De PvdA mobiliseert Nederland in strijd tegen het Rechtse Kabinet Rutte 1
Het Cohen-effect heeft de PvdA (nog ?) niet mogen helpen een plekje in Kabinet Rutte I Wilders I te veroveren.
“If you can’t join them, then you just beat them” ??
(Che Guevara).
Het nieuwe kabinet is nog niet goedgekeurd door koningin Beatrix. En een regeerakkoord hebben we nog niet gezien.
Krijgt de PvdA met vertraging een koekje van eigen deeg? Nu rechts opnieuw een krappe maar onmiskenbare meerderheid in de Tweede Kamer bezit, worden de sociaal-democraten hardhandig herinnerd aan de dromen van Tien over Rood, het intern opstandige PvdA-pamflet uit september 1966.
De oppositiepartijen – de SP, de PvdA, GroenLinks en D66 – zullen met hun oppositierol worstelen.
Toch gaan Job Cohen en de PvdA-fractie alvast vanuit de oppositiebunkers in de aanval om het kabinet omver te werpen. De dames en heren zijn al enige weken bezig met een militaire training in het buitenland.
Het doel heiligt de middelen zegt men wel eens. Uit betrouwbare bron (ongecontroleerd) werd zelfs vernomen dat desnoods het Taliban-effect wordt ingezet.
De AIVD heeft de 2e Kamer reeds voorzien van verhoogd beveiligingsprotocol ‘Coran code 3’ waar zelfs Geert Wilders stil van zal worden.
Maar mogelijk dat juist dit nu de bedoeling was ? Wie het weet mag het zeggen !!
We hebben notabene bijna een regering. Het einde van de formatie is zo goed als in zicht!
Naarmate we dichter bij de ontknoping komen, nemen de spanningen merkbaar toe !
Er gaan zelfs al geluiden op dat de drukproef voor de stembiljetten voor de 2e Kamerverkiezingen 2011 al bij de drukker liggen ?
De eindejaars vuurwerkpakketten worden al gretig ingeslagen.
Het belooft dus toch nog een tropisch hete herfst te worden !!!!!!!!!!
Uit een zeer vertrouwlijk document blijkt dat de sociaal-democraten hun kaarten meer gaan inzetten op een sterke rol in de oppositie.
Met dit document, dat ‘De oppositiestrategie’ heet, zet de partij de lijnen uit om een massale opstand te gaan voeren tegen het ‘kabinet-Wilders’, zoals de socialisten het aanstaande rechtse kabinet volgens het document moeten gaan noemen.
Middels deze aanpak wil de PvdA het land mobiliseren tegen een rechts kabinet. “Het rechts afbraakbeleid gaat de komende jaren veel maatschappelijk verzet op de been brengen. Oppositie voeren we daarom niet uit een Haags isolement, maar in nauwe samenwerking met de sociale beweging, de milieubeweging, ouderen en jongerenorganisaties.”
Het belangrijkste onderdeel van het plan lijkt dus het omver werpen van het kabinet. Zo wordt er gesproken over een strategie van betrouwbaarheid en geloofwaardigheid, maar ‘in situaties waarin zich een serieuze kans voordoet (de stabiliteit van) de coalitie te ondermijnen, kan die opportuniteit voorrang krijgen boven consistent, geloofwaardig optreden’.
Een samenwerking met andere partijen op links ligt volgens de oppositiestrategie niet voor de hand. De SP wordt weggezet als een dogmatische socialistische partij en D66 en GroenLinks als links-liberale clubs. “De PvdA moet steeds de spil zijn in het oppositiefront.”
‘In het democratische duel tussen regering en oppositie, kiest de oppositie altijd het wapen. Botte bijl of ragfijn fileermesje? PvdA-leider Job Cohen mag het zeggen.’ Lees ook het hele Elsevier-commentaar Job Cohen past niet bij hekelstrategie PvdA.
Echter Groenlinks zegt ‘We moeten meer samenwerken in het parlement.” De oppositiepartijen moeten vermijden dat ze onderling de concurrentie aangaan.
In het tv-programma Buitenhof zei Halsema zondag te vrezen dat VVD, PVV en CDA elkaar vooral vinden in ‘wrok en emotie’ tegenover linkse partijen, maar dat hervormingen niet tot stand zullen komen. Om die reden bepleitte Halsema gezamenlijke initiatieven vanuit het parlement rond onder meer de kilometerheffing en de aanpak van aflossingsvrije hypotheken. Ze hoopt daarmee dan de steun van het CDA voor die plannen te winnen.
Klik om te downloaden:
PvdA: confrontatie en/of coöperatie
Trouw 15.09.2010 Mochten de coalitiepartners in spe VVD en CDA er niet met de PVV uitkomen, dan kunnen ze altijd via links proberen hun zin te krijgen. De PvdA kan afwachten.
PvdA wil spanningen op rechts blootleggen
Trouw 10.09.2010 De PvdA wil geen oppositie voeren ‘uit een Haags isolement’, maar in nauwe samenwerking met de sociale beweging, de milieubeweging, ouderen en jongerenorganisaties.
PvdA: ‘Kabinet-Wilders’ koste wat kost onderuit halen
AD 10.09.2010 DEN HAAG – Als de PvdA in een oppositierol komt, zal de partij alles op alles zetten om spanningen in een rechtse coalitie bloot te leggen om het kabinet op die manier in de problemen te brengen. Dat blijkt uit een intern memo waarop De Telegraaf vandaag de hand heeft weten te leggen.
- Lees ook: Roemer: Cohen vergroot kans op ultrarechts
- Lees ook: Cohen: rechts is geen goede oplossing
- Lees ook: Pechtold: lesje staatsrecht voor de heren
Telegraaf 10.09.2010 De PvdA gaat op oorlogspad. De partij van Job Cohen legt zich neer bij een oppositierol en zal de komende jaren alles op alles zetten om een massale opstand tegen een verwachte coalitie van VVD, CDA en PVV te organiseren.
‘PvdA zet nu al in op val rechts kabinet’
VK 10.09.2010 AMSTERDAM – De PvdA heeft zich neergelegd bij een rol in de oppositie. De op een na grootste partij heeft al een strijdplan klaarliggen voor de aanval vanuit de oppositiebankjes. Dat schrijft De Telegraaf vrijdag op basis van het ‘geheime plan’.
Plan PvdA: kabinetsbeleid koste wat kost ondermijnen
Elsevier 10.09.2010 De PvdA in de Tweede Kamer gaat de komende jaren een massale opstand tegen een verwachte coalitie van VVD, CDA en PVV organiseren. In een geheim plan van de partij staat dat opportunisme voorrang krijgt boven consequent optreden ‘om het kabinet te ondermijnen’. Dat blijkt uit een geheim strategisch plan van de PvdA getiteld ‘De oppositiestrategie’. Het plan is in bezit van De Telegraaf.
PvdA denkt na over oppositiestrategie
Parool 10.09.2010 Als de PvdA in een oppositierol komt, zal de partij alles op alles zetten om spanningen in een rechtse coalitie bloot te leggen om het kabinet op die manier in de problemen te brengen. Dat staat in een intern memo waarop De Telegraaf de hand heeft weten te leggen.
Lees ook: Cohen: rechts is geen goede oplossing (08-09-10)
PvdA heeft oppositieplannen klaar
10.09.2010 (Novum) – De PvdA heeft zich neergelegd bij een rol in de oppositie en heeft een plan voor de strategie vanuit de zijlijn klaar. Een van de doelen is om de spanningen in het ‘kabinet Wilders’, zoals het door de PvdA genoemd wordt, bloot te leggen om zo het kabinet in de problemen te brengen. Dat schrijft vrijdag De Telegraaf op basis van het plan.
Spits 10.09.2010 Wat de lekkende socialist voor ogen had is een groot mysterie, maar de PvdA is een belangrijk intern document verloren. De Telegraaf wist er de hand op te leggen.
De Tegenbegroting is de eerste aanval:
Samen met SP? PvdA en D66 lijden gezichtsverlies
Elsevier 24.09.2010 Drie maanden geleden wilden Cohen, Pechtold en Halsema nog dat het kabinet bezuinigde, want ze dachten met de VVD te gaan regeren. Nu klitten ze met de SP en verzetten ze zich. De aanstaande linkse oppositie slaat de handen ineen om het demissionaire kabinet-Balkenende van repliek te dienen.
PvdA, SP, D66 en GroenLinks komen dinsdag met een gezamenlijke tegenbegroting voor volgend jaar. Althans: met een alternatiefje voor enkele voorstellen van het kabinet van CDA en ChristenUnie. Want veel meer is het niet.
Links presenteert eigen bezuinigingsplan
Trouw 23.09.2010 De PvdA, de SP, D66 en GroenLinks hebben vandaag hun gezamenlijke bezuinigingsplannen ontvouwd. De vier partijen willen dat onder meer de bezuinigingen op inburgering, kinderopvang, onderwijs en politie teruggedraaid worden.
Oppositie heeft een alternatief
Telegraaf 23.09.2010 PvdA, SP, D66 en GroenLinks hebben gezamenlijk alternatieven gevonden voor een deel van de op Prinsjesdag door het demissionaire kabinet gepresenteerde bezuinigingen van 3,2 miljard euro.
Telegraaf 23.09.2010 DEN HAAG – Nog voordat een rechts kabinet goed en wel is aangetreden, is er binnen de linkse oppositiepartijen al ruzie ontstaan over een gezamenlijke koers tegen de bezuinigingen van het demissionaire kabinet.
Oppositie werkt aan tegenbegroting
NRC 22.09.2010 De oppositiepartijen PvdA, SP en GroenLinks werken aan een tegenbegroting als alternatief voor de gisteren aan de Tweede Kamer aangeboden Rijksbegroting 2011 van het demissionaire kabinet van CDA en ChristenUnie.
Alternatief van opppositiepartijen
Telegraaf 21.09.2010 De oppositiepartijen PvdA, SP en GroenLinks proberen met een gezamenlijk alternatief te komen voor de bezuinigingen van het demissionaire kabinet.
Oppositiepartijen werken aan alternatief
VK 21.09.2010 De oppositiepartijen PvdA, SP en GroenLinks proberen met een gezamenlijk alternatief te komen voor de bezuinigingen…
Parool 17.09.2010 DEN HAAG – De PvdA werkt aan een tegenbegroting. De sociaaldemocraten willen in ieder geval voorkomen dat wordt bezuinigd op de inburgering en de kinderopvangtoeslag, zoals afgelopen tijd is uitgelekt uit plannen van het demissionaire kabinet …
Trouw 17.09.2010 De PvdA werkt aan een tegenbegroting. De sociaaldemocraten willen in ieder geval voorkomen dat wordt bezuinigd op de inburgering en de kinderopvangtoeslag.
VK 17.09.2010 De PvdA werkt aan een tegenbegroting. De sociaaldemocraten willen in ieder geval voorkomen dat wordt bezuinigd op de inburgering en de kinderopvangtoeslag, zoals afgelopen tijd is uitgelekt uit plannen van het demissionaire kabinet van CDA en ChristenUnie. Dat heeft Tweede Kamerlid Mariëtte Hamer van de PvdA vrijdag gezegd.
Telegraaf 17.09.2010 De PvdA werkt aan een tegenbegroting. De sociaaldemocraten willen in ieder geval voorkomen dat wordt bezuinigd op de inburgering en de kinderopvangtoeslag, zoals afgelopen tijd is uitgelekt uit plannen van het demissionaire kabinet van CDA en ChristenUnie. Dat heeft Tweede Kamerlid Mariëtte Hamer van de PvdA vrijdag gezegd.
Wat vindt GroenLinks:
Hoe eensgezind is de oppositie?
Trouw 13.09.2010 Femke Halsema pleit ervoor dat de linkse oppositie zoveel mogelijk gaat samenwerken. Maar hoe eensgezind is de oppositie tegen het rechtse geluid?
Halsema: oppositie moet samenwerken
Telegraaf 12.09.2010 GroenLinks-leider Femke Halsema wil dat bij de komst van een rechts minderheidskabinet de oppositiepartijen zoveel mogelijk samen proberen noodzakelijke hervormingen voor elkaar te krijgen.
Halsema: Rechts vooral goed in wrok en emotie
Elsevier 12.09.2010 GroenLinks-leider Femke Halsema wil dat bij de komst van een rechts minderheidskabinet de oppositiepartijen zoveel mogelijk samenwerken en proberen noodzakelijke hervormingen op bijvoorbeeld de woningmarkt voor elkaar te krijgen.
Zie ook:
Halsema pleit voor samenwerking oppositie
NRC 12.09.2010 GroenLinks-leider Femke Halsema wil dat bij de komst van een rechts minderheidskabinet de oppositiepartijen zoveel mogelijk samenwerken en proberen noodzakelijke hervormingen op bijvoorbeeld de woningmarkt voor elkaar te krijgen.
Halsema: oppositie moet samenwerken
Trouw 12.09.2010 GroenLinks-leider Femke Halsema wil dat bij de komst van een rechts minderheidskabinet de oppositiepartijen zoveel mogelijk samenwerken en proberen noodzakelijke hervormingen op bijvoorbeeld de woningmarkt voor elkaar te krijgen.
Telegraaf 12.09.2010 GroenLinks-leider Femke Halsema wil dat bij de komst van een rechts minderheidskabinet de oppositiepartijen zoveel mogelijk samenwerken en proberen noodzakelijke hervormingen op bijvoorbeeld de woningmarkt voor elkaar te krijgen.
Achtergrond:
Volgens Van Kemenade dreigt er een partijloze democratie en dat is volgens de voormalige PvdA-bestuurder funest voor het democratisch bestel en de burgers. Hij vindt dat politieke partijen hun onderlinge verschillen zichtbaarder moeten maken. ‘De neiging om op voorhand het centrum en de consensus op te zoeken, maakt dat de politiek voor niemand herkenbaar meer is. Dan is het niet verwonderlijk dat burgers de politiek zien als een pot nat’, aldus Van Kemenade.
‘In de politiek gaat het alleen nog maar over verdelen, terwijl in de samenleving mensen het hebben over hoe ze meerwaarde voor elkaar kunnen hebben. De mens als burger en als creatief wezen dat vorm geeft aan de samenleving komt in de knel te zitten. Dat er bovendien in dertig jaar tijd niets gebeurd is met pleidooien voor een meer participatieve democratie, moet toch te denken geven.’
‘Politieke partijen laten zich gijzelen door Maurice de Hond’
BinBes 20.09.2010 Bestuurders gedragen zich onecht en politieke partijen zijn managers van het publieke bedrijf geworden. Dit gedrag schaadt de democratie, klonk het van diverse kanten op het afscheidssymposium van bestuurkundige Korsten.
En verder:
Cohen zit nog met draai van Rutte
NRC 25.09.2010 VVD-leider Mark Rutte heeft een dag na de ogenschijnlijke mislukking van een rechts kabinet contact gezocht met PvdA-leider Job Cohen om te overleggen over verdere politieke samenwerking.
VK 25.09.2010 De PvdA worstelt met haar rol en met het leiderschap van Job Cohen. VVD-leider Mark Rutte kan nog niet worden afgebrand, want misschien hebben ze hem nog nodig.
VK 25.09.2010 Zaterdag neemt de PvdA Oss in. Job Cohen en zijn sociaal-democratische karavaan strijken neer in de geboortestad van de SP. ‘Op 25 september gaan wij de straat op om te laten weten hoe wij aankijken tegen de onderhandelingen van een rechts kabinet’, ronkt de website van de PvdA.
De worsteling van links met rol in oppositie
Trouw 18.09.2010 Een minderheidskabinet is niet per definitie instabiel. Integendeel, het kan zelfs tot meer stabiliteit leiden en zelfs tot een verademing in de politiek.
Leve ons, weg met hun – polarisatie is een hobby die weinig oplevert
NRC 18.09.2010 Nederland stoomt met volle kracht richting veertig jaar geleden: de tijd van polarisatie. Destijds was het een door verbale krachtpatsers afgedwongen PvdA-strategie, in deeltijd gesteund door de Politieke Partij Radicalen (PPR) en D’66 (toen nog met een vliegende komma). Nu lijkt polarisatie een eerste levensbehoefte van VVD, PVV en CDA. Het rechtse kabinet dat zij willen vormen is er de belichaming van.
Zeker, Maxime Verhagen heeft deze week nieuwe etiketten besteld. Het CDA wil indachtig de rooms-katholieke voorman Nolens (1860-1931) nooit meer met de PvdA regeren, tenzij het niet anders kan. Maar, schreef Verhagen zijn leden, het CDA ziet zichzelf toch als partij in het politieke centrum. De gedroomde coalitie wordt dus ‘centrum-rechts’.
VK 17.09.2010 Actieve pluriformiteit? Krijg nou tieten, meent Nausicaa – Er zou een nieuwe taal nodig zijn om het populistisch affront te pareren. Nieuwe woorden moeten ervoor zorgen dat ‘het volk’ niet zwicht voor rechtse rancuneretoriek. Steeds vaker hoor je die oproep aan links, vooral aan de PvdA. Als Job Cohen zich even brutaal en goedgebekt als Geert Wilders had betoond, was hij vast premier geworden. Het is hem zelfs televisiebreed toegevoegd, door de schrijfster van het boek Krijg nou tieten!
Telegraaf 17.09.2010 De PvdA in Amsterdam heeft donderdagmiddag hard uitgehaald naar het aanstaande rechtse kabinet. Het hoofdstedelijke PvdA-gemeenteraadslid en oud-rechterhand van Wouter Bos, Geke van Velzen, stelde in een raadsvergadering dat het ‘kabinet Bruin 1’ er nu aan komt.
VK 10.09.2010 Wat in deze kabinetsformatie opvalt, is dat niemand met de PvdA in zee wil. De VVD wil niet, het CDA wil niet en Wilders wil uiteraard ook niet. De SP zou graag willen, maar daar mopperen zij voortdurend dat zij bij Cohen een blauwtje lopen. Alleen Femke en Pechtold zeggen van de PvdA te houden, maar die liefde is ook hun enige kans om in een kabinet te komen.
Ik bespeur alom afkeer jegens de PvdA, en dat is des te opmerkelijker omdat Cohen als een mantra blijft herhalen dat hij een bruggenbouwer wil zijn. In deze formatie is Cohen een bruggenbouwer zonder oevers, van waaruit hij kan beginnen.
Een links blok, of rechtse handreiking?
Trouw 10.09.2010 Moeten partijen als de PvdA, GroenLinks, SP en eventueel D66 optreden als een sterk links blok, of bruggen slaan met CDA en VVD?
Zie ook het draaikonten bij de vorming van het kabinet:
Halsema stuurde aan op kabinet zonder PvdA
AD 13.10.2010 HILVERSUM – Femke Halsema van GroenLinks heeft in augustus contact gezocht met Ernst Hirsch Ballin van het CDA om te praten over een kabinet waarin hun partijen wel, maar de PvdA niet zouden zitten. Alles beter dan een kabinet waarbij de PVV …
SGP werkt terecht samen met kabinet
Trouw 13.10.2010 Het kabinet-Rutte/Verhagen staat in de startblokken. Wat ik niet begrijp, is dat de ChristenUnie en een minderheid binnen het CDA, benevens een enkele SGP’er, nog steeds een paarse variant wenselijker achten. Wat zou het goed zijn als zij hun verzet opgeven en alsnog meegaan in een positief-kritische benadering.
‘PvdA moet meer nederigheid tonen’
Trouw 09.10.2010 Het lijkt er nu toch sterk op dat er deze week een nieuw kabinet met de koningin op het bordes staat. PvdA-voorman Cohen was er snel bij om de vinger op de volgens hem zere plek te leggen: de nieuwe coalitie is volgens hem instabiel. Die conclusie is misschien wel juist, maar ik vraag mij af of de PvdA juist op dit moment niet meer nederigheid zou moeten tonen. Is het huwelijk CDA-VVD met PVV als Dritte im Bunde niet ontstaan dankzij diezelfde PvdA?
Halsema wilde CDA alternatief voor PVV bieden
Elsevier 13.10.2010 Femke Halsema heeft tijdens de formatie geprobeerd het CDA over te halen een coalitie met VVD, CDA, D66, GroenLinks en de ChristenUnie te overwegen. ‘Het zou ons veel hartzeer bezorgen, maar alles liever dan de PVV.’
Dat zei Halsema woensdagavond in het EO-programma Moraalridders.
Zie ook:
Halsema wilde desnoods kabinet zonder PvdA
VK 13.10.2010 Binnenland HILVERSUM – Femke Halsema van GroenLinks heeft in augustus contact gezocht met Ernst Hirsch Ballin van het CDA om te praten over een kabinet …
Zie:
Peilingen 15.08.2010 Maurice de Hond – Cohen-effect lijkt voorbij
Taliban-effect – Tij gekeerd voor de PvdA ?
Het PvdA-effect en het nieuwe Kabinet
Is het Cohen-Effect aan het verdwijnen ???
2e Kamerverkiezingen 9 juni 2010 – De PvdA en het Cohen-effect
Zie ook:
Onvrede bij de VVD, CDA en PvdA – Minderheidskabinet versus Meerderheidskabinet – deel 3
Onvrede bij de VVD, CDA en PvdA – Minderheidskabinet versus Meerderheidskabinet – deel 2
Onvrede bij de VVD, CDA en PvdA – Minderheidskabinet versus Meerderheidskabinet – deel 1
Blog:
Echte polarisatie komt van links
18 reacties
Sorry, the comment form is closed at this time.
-
Archief
- augustus 2022 (3)
- juli 2022 (9)
- juni 2022 (9)
- mei 2022 (7)
- april 2022 (7)
- maart 2022 (6)
- februari 2022 (10)
- januari 2022 (19)
- december 2021 (28)
- november 2021 (33)
- oktober 2021 (30)
- september 2021 (35)
-
Categorieën
- 1e kamer
- 2e kamer
- 2e kamerverkiezingen 17 maart 2021
- 2e kamerverkiezingen 2017
- 2e kamerverkiezingen 2021
- 50 plus
- 50plus
- 8 December-strafproces
- 911
- Aalsmeer
- Aalsmeers Collectief
- aanbesteding
- aangifte
- aanslag
- aardbevingen
- aardgaswinning
- Abdul Nasser Qirdash
- Abdulkadir Geylani-moskee
- Abou Soumayyah
- Abu Muhsin al-Masri
- Adel Abdul Mahdi
- Adviescollege Stikstofproblematiek
- Advocaat Michael Ruperti
- afdrachtregeling
- affaire-Spies
- afganistan
- afsplitspartijen
- Ahmad al-Hazimi
- Ahmaud Arbery
- Ahmed Aboutaleb
- AirFrance-KLM
- aivd
- AKP
- Al-Holkamp
- Al-Qa'ida
- Alami abu Hamza
- Aleksej Navalny
- aleppo
- Alexander Pechtold
- Alexandra van Huffelen
- Alfons Leerkes
- alt-rightbeweging
- Amendement
- amsterdam
- Amsterdam Museum
- Ancilla Tilia van de Leest
- Anders Breivik
- André Postema PvdA
- Andreas Bakir
- Andrei Ivanovitsj Burlaka
- Ank Bijleveld
- Anna Zeven
- Annabel Nanninga
- Anne Lok
- Anne-Wil Duthler
- Anne-Wil Duthler VVD
- Anneke van der Veer
- Annemarie Jorritsma
- Annemarie Jorritsma vvd
- anti-semitisme
- antisemitisme
- Arbitrageprocedure
- Armeense genocide
- Armenië
- Arnoud van Doorn
- As-Soennah moskee
- asielzoekers
- ataturk
- Australian Liberty Alliance
- Australië
- australie
- awp
- Aysel Erbudak
- Agaath Cleyndert
- Igor Girkin
- Baarle-Nassau
- Balk
- Balkenende-norm
- balkenendenorm
- Bananenschil bonus
- Bart de Liefde
- Bas Filippini
- Bashar al-Assad
- basiliek Notre-Dame
- BBB
- bedreiging
- beeldenstorm
- begroting
- begroting 2016
- begroting 2017
- begroting 2018
- begroting 2019
- begroting 2020
- belangenverstrengeling
- Belastingdienst
- Bellingcat
- Benjamin Smith
- Bert Kannegieter
- Bert van der Roest
- Besmaya
- bestuurscrisis
- Beugen
- bevingen
- bezuinigingen
- BIJ1
- bivakmutsen
- Björn Lugthart
- Bloemendaal
- BoerBurgerBeweging
- boerka
- boerkaverbod
- bombardement
- bonnetjes-affaire
- Bonus
- Boris Johnson
- borsele
- Boudewijn van Eijck
- bouwsector
- Bram Heijstek
- brexit
- Brexit-uitstel
- Brunssum
- BUK
- burgemeester
- Burgemeester Stefan Huisman VVD
- burgemeester Ahmed Aboutaleb
- burnpits
- business case Fraude
- BYD
- Camiel Eurlings
- Carin Gaemers
- cartoon
- cartoonwedstrijd
- cassatie
- cbs
- CDA
- CDJA
- Centcom
- Ceo Benjamin Smith
- Chan Santokhi
- Charlie Hebdo
- China
- chloorgas
- Chora-vallei
- Chris Aalberts
- Clemens Meerts
- Climate Adaptation Summit
- co2
- CO2-neutraal
- coalitie
- Code Oranje
- college van bestuur van de Limburgse vmbo-scholen
- Combined Air Operations Centre
- Commissie BOS
- commissie bosman
- Commissie Remkes
- commissie Sorgdrager
- commissie Toekomst zorg thuiswonende ouderen
- commissie-Donner
- commissie-Hordijk
- commissie-Noorman-Den Uyl
- Commissie-Oosting
- Commissie-Stiekem
- commissie-Van Dam
- Communistisch Platform
- corona
- coronavirus
- Corrie van Brenk
- corruptie
- coup
- cpb
- cpn
- crisis
- CU
- CU-SGP
- Cultuurpaleis
- CvK
- D66
- Daan Prevoo
- Damascus
- Daniël van der Stoep
- daniel van der stoep
- de afrekening
- De Feestpartij
- De Fryske Marren
- De gouden eeuw
- debat
- decembermoorden
- delfzijl
- demonstratie
- Denk
- Denk NL
- derde dinsdag
- derde dinsdag september
- Derek Chauvin
- desi bouterse
- DFP
- diaspora
- diasporabelasting
- Dick Schoof
- dijkgraaf
- dijkgraaf Michiel van Haersma Buma
- dijkgraaf van Delfland Michiel van Haersma Buma
- Dinkelland
- Dion Gaus
- Dion Graus
- Dion Graus PVV
- directeur Sjaak Wijma
- directeur van de integriteitswaakhond van de Raad van Europa
- Dirk Scheringa
- Dividentbelasting
- Diyanet
- Don Bijl
- Donald Trump
- Donetsk
- doodsbedreiging
- Douma
- Douwe Jan Elzinga
- DPK
- dreiging
- dualisme
- economie
- Edgar Mulder PVV
- eemshaven
- Eeuwit Klink
- EHRM
- El Alami Amaouch
- Ellen Verkoelen
- Elze Boshart
- Emil Smeding
- Emil Smeding PVV
- emile roemer sp
- ENCO
- Erbil
- Erdogan
- Eric Wiebes
- Eritrea
- etnisch profileren
- EU
- euro
- europa
- Europees Hof voor de Rechten van de Mens
- europees parlement
- europese parlement
- Eva van Esch
- Evacueer Moria
- extreem rechts
- Extreem-rechts
- Fanida Kadra
- Farid Arzarkan
- Farid Azarkan
- Farshad Bashir
- Fawaz Jneid
- Felix Rottenberg
- Femke Halsema
- Femke Merel van Kooten
- Femke Merel Van Kooten-Arissen
- Ferdinand Grapperhaus
- Fethullah Gülen
- fitna
- Flitsenquête
- Follow the Money
- Fons Hertog VVD
- formatie
- Fort Zeelandia
- Forum voor Democratie
- fractievoorzitter Farid Azarkan
- frankrijk
- Frans Hoynck
- Frans Timmermans
- Frans Weekers
- fraude
- fraudesignaleringssysteem
- fred teeven vvd
- Fred van der Spek
- Freek Jansen
- FSB
- FSV
- fusie
- FvD
- Fyra
- GasTerra
- Gaswinning
- Gazprom
- gebiedsverbod
- gedragscode
- geert dales
- Geert Dales 50 plus
- geert wilders
- geert wilders pvv
- gekozen burgemeester
- geloofwaardig
- geloofwaardigheid
- gemeenteraad
- gemeenteraadsverkiezingen 2018
- gemeenteraadsverkiezingen 21.03.2018
- genocide
- George Floyd
- George Pell
- Ger Koopmans
- Gerald Schotman
- Gerard Blankestijn
- Gideon van Meijeren
- gifgasaanvallen
- Gillmore Hoefdraad
- Ginaf
- GO
- Gorinchem
- Greco
- Griekenland
- grijze wolf
- grijze wolven
- groenlinks
- Groep de Mos
- Groep Otten
- groepsbelediging
- grondwet
- Groningen
- ground zero
- Haarlemmermeer
- haatimam
- haatzaaien
- Halbe Zijlstra
- Han ten Broeke VVD
- handelsverdrag
- Hans Middendorp
- Hans van Hooft
- Hans Vijlbrief
- Harry Mens
- Harry van Bommel
- Hashem Abedi
- Hawija
- Hazimi’s
- Hendrik Jan Biemond
- Henk Bleker
- henk kamp
- henk krol
- Henk Krol
- Henk Otten
- Henry Keizer VVD
- Hero Brinkman
- hilbrand nawijn
- Hilde Palland
- Hoge Raad
- holocaust
- homo
- homohaat
- homohuwelijk
- hoofddoek
- hoogheemraadschap van Delfland
- Hugo Borst
- Huib van Vliet
- Huib van Vliet VVD
- huur
- Huurdersheffing
- huurverhoging
- huurwet
- Ibrahim Issaoui
- Idlib
- Igor Girkin
- IJssel- en Vechtstreek
- ijsselmeer
- Ik ga leven
- illegalen
- Imam El Alami Amaouch
- imam Ismail Abou Soumayyah
- ing
- inkomstenbelasting
- Instituut Mijnbouwschade Groningen
- integraalhelmen
- integriteit
- integriteitsaffaires
- Integriteitscommissie
- integriteitsonderzoek
- Integriteitstoets
- Integriteitswaakhond van de Raad van Europa
- Internationaal Strafhof
- Irak
- iran
- Irish Backstop
- Irvin Kanhai
- is
- IS-kinderen
- Isabelle Diks
- isis
- islam
- Ivo Opstelten
- JA21
- Jaap Uijlenbroek
- Jaap Uijlenbroek
- jaarrekening
- Jacques Monasch
- Jacques Tichelaar
- Jalalabad
- Jan Hoekema
- Jan Hoekema D66
- Jan Nagel
- Jan van Cranenbroek
- Jan van der Grinten
- jan van zanen
- Jan Zoetebier
- Jan Zoetelief
- Janaid L.
- Jannie Visscher
- Jaron Tichelaar
- Jean-Paul Gebben
- Jehovah’s getuigen
- Jeroen de Vries
- Jesse Klaver
- JFvD
- jihadsympathisanten
- JIT
- Jo Palmen
- joden
- jodenvervolging
- Johan Maurits van Nassau Siegen
- Johan Meijer
- Johan Remkes VVD
- Johan Vlemmix
- Joint Investigation Team
- Jolisa Brouwer
- Jong
- jongerenorganisatie JFVD
- joost eerdmans
- Joost Lagendijk
- Joram van Klaveren
- Jos de Graaf
- Jos Heijmans
- Jos Silvis
- Jos van Rey
- jos wienen cda
- journalist Roel Janssen
- jovd
- Justitieel Complex Schiphol
- Kajsa Ollongren
- Kamerlid Van der Lee
- Kamerlid Wybren van Haga VVD
- kandidatenlijst
- kapitalisme
- karen gerbrands
- kartelvorming
- Kees van der Staaij
- Keolis
- Keolis-ceo Frank Janssen
- kerncentrale
- kernenergie
- Kevin van Eikeren
- Kevin van Eikeren PvdA
- kinderopvangtoeslag
- kinderopvangtoeslagaffaire
- kinderpardon
- Klaas Dijkhoff VVD
- klimaat
- Klimaatactivisten
- Klimaatakkoord
- klimaatakkoord Parijs
- klimaatdoelen
- klimaatmars
- klm
- koerden
- Koert Westerman
- koopkracht
- kort geding
- koude oorlog
- Krijgsraad van Suriname
- kruistochten
- Kunduz
- kvp
- Lale Gül
- Langetermijnbegroting.
- Léonie Sazias
- Leonid Chartsjenko
- Leonid Ghartsjenko
- Leonid Kharchenko
- LHK
- LHN
- Liane den Haan
- Liesbeth Zegveld
- Lijst Henk Krol
- lijsttrekker
- lijsttrekker Jaron Tichelaar
- limburg
- links
- links verbond
- lobby
- lobbycultuur
- Loek Hermans
- Loek Hermans VVD
- Loek Winter
- Loes Mulder
- loppersum
- Maaike van Tuyll van Serooskerken
- Maarten van Leeuwen
- maasvlakte
- Maasziekenhuis Pantein
- Madeleine van Toorenburg
- Malaysia Airlines
- Manon Leijten
- Marcelis Boereboom
- Marco Kroon
- Marco Out
- Marianne Thieme
- Marianne Thieme PvdD
- Mark Harbers
- Mark Harbers VVD
- Mark rutte
- marktwerking
- Marleen Barth
- marleen barth pvda
- marokkaan
- marokkanen
- Martin van Rijn
- Martin van Rooijen
- Matt Hancock
- maurice de hond
- Maurits von Martels CDA
- Meavita
- menno snel
- Menno Snel D66
- Mensenrechten
- Mesut Özil
- Metin Çelik
- mh17
- MH17-proces
- MH17-ramp
- MH17-tribunaal
- MHP
- Michael Heemels
- Michiel van Haersma Buma
- Mike Pompeo
- miljoenennota 2016
- miljoenennota 2017
- Miljoenennota 2018
- miljoenennota 2019
- miljoenennota 2020
- miljoenennota 2021
- minder
- minder Marokkanen-proces.
- Minister Ank Bijleveld
- Minister Bijleveld
- minister Buitenlandse zaken
- Minister Ferd Grapperhaus
- minister Van der Steur
- minister Wopke Hoekstra
- Minneapolis
- MINUSMA
- misbruik
- missie
- Mohamed Keskin
- Mohsen Fakhrizadeh
- monsterverbond
- moskee
- moslim
- moslimban
- Mosul
- Moszkowicz
- mr. Biemond
- Muslimban
- Mustafa Amhaouch
- Mustafa Kemal
- nabeschouwingen
- Nagorno-Karabach
- naheffing
- Nashville Statement
- Natalie Righton
- Nationale Holocaust Herdenking
- Natura 2000-gebieden
- navalny
- NAVO-missie Resolute Support
- NCTV
- Nederland
- nederlandse missie
- NEVENFUNCTIES
- neveninkomsten
- new york
- Nexit
- Nice
- NIDA
- Nieuwe Wegen
- nijmegen
- nikab
- No Deal Brexit
- noodwet
- Norbert Klein
- Nord Stream 2
- Notre-Dame-kerk
- novitsjok
- NS
- NSP
- nucleaire energie
- NZA
- OBP
- Oekraïne
- Olaf Kemerink
- Olaf Storms
- Oldenzaal
- Oleg Poelatov
- Onafhankelijk Liberaal
- Onafhankelijke Burgerpartij
- onderhandelingen
- onderzoek
- ongeloofwaardig
- ongeloofwaardigheid
- Onze Lieve Vrouw basiliek
- Oorlog in Afghanistan
- oostenrijk
- Oosterhout
- opcw
- openbaar vervoer
- Oprecht
- Orthodox protestantse kerk
- Ottomaanse Rijk
- ouderenbond Anbo
- ouderenzorg
- overheidsgebouwen
- Parijs
- parlementaire enquête
- parlementaire enquêtecommissie
- Parlementaire ondervraging
- Parlementaire ondervragingscommissie Kinderopvangtoeslag
- Partij van de eenheid
- Partij van de Toekomst
- partij voor de dieren
- Partij voor de Toekomst
- partijcultuur
- partijvoorzitter
- Paul Depla PvdA
- Paul Frentrop
- peiling
- peiling 11.12.2016
- peiling 14.02.2016
- penningmeester
- personeelstekort
- perzische golf
- Peter Plasman
- Peter Rehwinkel
- Peter Tielemans
- Peter van Dijk
- Peter van Dijk PVV
- Peter Zevenbergen
- petitie
- Piet de Jong
- Pieter Bogaardt
- Pieter Elbers
- Pieter Lakeman
- Pim Fortuyn
- pkk
- Poelatov
- Poetin
- POK
- polarisatie.
- politiek
- Politieke Integriteitsindex
- populisme
- PPR
- premier
- president Bashar al-Assad
- President Tayyip Recep Erdogan
- prinsjesdag
- Prinsjesdag 15.09.2020
- Prinsjesdag 2017
- privatisering
- PrivaZorg
- ProRail
- protest
- provinciale staten Brabant
- Provinciale staten Flevoland
- provinciale staten Gelderland
- Provinciale Staten Limburg
- Provinciale staten Overijsel
- Provinciale Staten Zeeland
- Provinciale voorzitters
- Provinciale voorzitters 50plus
- provincie drente
- PSP
- PvdA
- PvdA 75 jaar
- PvdD
- PvdE
- PvdT
- PVV
- Qassem Soleimani
- Raad van Europa
- raadslid
- Rachid Guernaoui
- racisme
- Ralph Hamers
- Raymond Knops
- rechts-extremisme
- rechtzaak
- Reda N.
- referendum
- regeerakkoord
- reiskosten
- Renkum
- repatriëren
- richard de mos
- rijswijk
- Rob Jetten
- Robert Baljeu
- Robert Gielisse
- Robert van Gemeren
- Robin de Rooij
- Roel Praagman
- Roelof van Laar
- Rolf Zincken
- Ron Meyer
- Ronald van Raak SP
- Ronnie Brunswijk
- rotterdam
- Rusland
- russische geheime dienst
- Rutte 2
- Rutte 3
- Rutte 4
- Ruud Koornstra
- ruud lubbers
- ruud lubbers cda
- Ruud van der Velden
- Sabine ten Doesschate
- Sahel
- salafisten
- samenwerking
- Samuel Jong
- Samuel Paty
- sarin
- Sébas Diekstra
- schaliegas
- scheefhuur
- scheefhuurder
- scheefhuurders
- scheefwonen
- schijnconstructie
- Schilderswijk
- Sebastiaan Wolswinkel
- Selçuk Öztürk
- Selcuk Ozturk
- Sergei Doebinski
- Sergei Maksimishin
- Sergej Doebinski
- Sergej Skripal
- Sergey Dubinsky
- Servie Hölzken
- sgp
- Sharon Gesthuisen
- Sharon Gesthuizen
- Shell
- side letter
- Sigrid Kaag
- sinterklaas
- slavernij
- Slotervaart ziekenhuis
- slotervaartziekenhuis
- Sophie in ’t Veld
- Sophie in ’t Veld D66
- sp
- SP
- spionage
- Splinter
- splinterpartij
- Splinterpartijen
- spuiforum
- Spuiplein
- staatssecretaris
- Staatssecretaris Broekers-Knol VVD
- Staatssecretaris Eric Wiebes
- Staatssecretaris Hans Vijlbrief
- Staatssecretaris Menno Snel
- Staatssecretaris Menno Snel D66
- staatssecretaris Mona Keijzer
- Staatssecretaris Raymond Knops CDA
- staatssecretaris Van Huffelen
- Staatssecretaris Wilma Mansveld
- Staatstoezicht op de Mijnen
- Stand van de zorg
- Stef Blok
- Stef Blok VVD
- Stefan Huisman
- Stephen Barclay
- Stichting Reclaimed Voices
- Stichting Vormingsactiviteiten Oost-Europa
- Stichtse Vecht
- stikstof
- stikstofregels
- stikstofuitstoot
- strafvervolging
- Suhayb Salam
- Super Saturday
- suriname
- Sylvana Simons
- Syrië
- Syriëgangers
- syrie
- takfir
- taliban
- Tamara van Ark
- Tanya Hoogwerf
- Tayyip Recep Erdogan
- Teeven-deal
- Terneuzen
- terreur
- terreurdreiging
- terrorisme
- Theo Hiddema
- Theresa May
- Thierry Aartsen
- Thierry Aartsen VVD
- Thierry Baudet
- thom de graaf d66
- TICS
- toeslagen
- toeslagenaffaire
- toeslagenstelsel
- Toine Beukering
- Tom van der Lee
- TONL
- topambtenaar Boereboom
- Topinkomen
- topinkomens
- topman Pieter Elbers
- transitieperiode
- transvaalwijk
- Trots op NL
- Tunahan Kuzu
- turkije
- tweede kamer
- Tweede Kamerlid Zihni Özdil
- uber
- Uncategorized
- UNHCR
- uranium
- Urgenda
- Urgenda-vonnis
- uruzgan
- utrecht
- VDL
- veiligheid
- venlo
- Verantwoordingsdag 2018
- Verantwoordingsdag 2019
- verblijfskostenvergoeding
- verhuurdersheffing
- verkiezingen
- verkiezingen 2017
- verkiezingen 2021
- verkiezingsprogramma 2021-2025
- Verpleeghuis
- Versplintering
- vertrekovereenkomst
- vertrouwen
- Vertrouwen in de toekomst
- vervolging
- verzekeringsfraude
- verzelfstandiging
- verzetszaak
- Vincent Bosch PVV
- VK
- vluchtelingen
- VNL
- VOC
- VOE
- voedselterroristen
- Voerendaal
- Vogelaarswijken
- Vogelaarwijk
- VOLT
- voorjaarsnota
- voorjaarsnota 2020
- vpro
- vredesakkoord
- Vrij en Sociaal Nederland
- vrijheid van meningsuiting
- Vrijzinnige Partij nederland
- VSN
- VVD
- VVD-CDA-D66
- VVD-CDA-D66-ChristenUnie VVD-CDA-D66-ChristenUnie
- VVD-PvdA
- wachtgeld
- wachtlijst
- Wassila Hachchi
- Weert
- weigerambtenaar
- wereldbank
- werkgroep Van Oosten
- Wet gedeeltelijk verbod gezichtsbedekkende kleding
- wet normering topinkomens
- Wet Normering Topinkomens
- wethouder
- wethouder Geert Post SGP
- Wikipedia
- Wil Houben
- wilders 1
- Willem Aantjes
- Willem Engel
- William Moorlag
- Willie Dille PVV
- Wim Pijl
- Wim Pijl CU-SGP
- Wim van der Leegte VDL
- Wim van der P.
- Winnie Sorgdrager
- Winstuitkering
- witwasaffaire
- witwassen
- wnt
- wo2
- woningwet
- Wopke Hoekstra
- Wouter Bos
- WTC
- Wybren van Haga
- Yanick Chevalier
- Yassin Elforkani
- Ybeltje Berckmoes
- YPG
- Zabul
- Zahir Rana
- zaltbommel
- zaman
- zandwinning
- zeeland
- zenuwgas
- zetelroof
- ziekenhuis
- ziekenhuizen
- Zihni Özdil
- zomerreces
- Zorg
- zorgfraude
- zorginstelling Careyn
- Zorginstelling Zuyderland
- zorginstellingen
- Zorginstituut: Nederland
- Zouhair Saddiki
- zwarte lijst
- zwarte Piet
-
RSS
Entries RSS
Comments RSS
[…] Zie ook: De PvdA mobiliseert Nederland in strijd tegen het Rechtse Kabinet Rutte 1 […]
[…] Zie: De PvdA mobiliseert Nederland in strijd tegen het Rechtse Kabinet Rutte 1 […]
[…] De PvdA mobiliseert Nederland in strijd tegen het Rechtse Kabinet Rutte 1 […]
[…] ook: De PvdA mobiliseert Nederland in strijd tegen het Rechtse Kabinet Rutte 1 deel […]
[…] En dan ook nog: De PvdA mobiliseert Nederland in strijd tegen het Rechtse Kabinet Rutte 1 […]
[…] zie ook nog: De PvdA mobiliseert Nederland in strijd tegen het Rechtse Kabinet Rutte 1 deel […]
[…] animo bij de kiezer voor samenwerking PvdA, GL en D66 « Debat in de Digitale Hofstad op De PvdA mobiliseert Nederland in strijd tegen het Rechtse Kabinet Rutte 1Peilingen 02.01.2010 Maurice de Hond – Weinig animo bij de kiezer voor samenwerking PvdA, GL en […]
[…] ook: De PvdA mobiliseert Nederland in strijd tegen het Rechtse Kabinet Rutte 1 deel […]
[…] verder ook: De PvdA mobiliseert Nederland in strijd tegen het Rechtse Kabinet Rutte 1 deel […]
[…] De PvdA mobiliseert Nederland in strijd tegen het Rechtse Kabinet Rutte 1 0.000000 0.000000 […]
[…] PvdA mobiliseert Nederland in strijd tegen het Rechtse Kabinet Rutte 1- deel 1 […]
[…] ook: De PvdA mobiliseert Nederland in strijd tegen het Rechtse Kabinet Rutte 1 deel […]
[…] PvdA mobiliseert Nederland in strijd tegen het Rechtse Kabinet Rutte 1- deel 1 […]
[…] ook: De PvdA mobiliseert Nederland in strijd tegen het Rechtse Kabinet Rutte 1 deel […]
[…] verder ook: De PvdA mobiliseert Nederland in strijd tegen het Rechtse Kabinet Rutte 1 deel […]
[…] verder ook: De PvdA mobiliseert Nederland in strijd tegen het Rechtse Kabinet Rutte 1 deel […]
[…] verder ook: De PvdA mobiliseert Nederland in strijd tegen het Rechtse Kabinet Rutte 1 deel […]
[…] verder ook: De PvdA mobiliseert Nederland in strijd tegen het Rechtse Kabinet Rutte 1 deel […]
Pingback door Het linkse Manifest van de PvdA, SP en GroenLinks | Jan de Wandelaar in het Den Haag van Morgen | december 5, 2017