PvdA – de zoektocht naar de nieuwe partijleider
Vernieuwing. (http://www.linksevernieuwing.nl/)
Terwijl de ene PvdA-man zich het lot van de Spokende PvdA-raadsleden aantrekt, notabene de SP kent reeds vele jaren de afdrachtregeling, gaat de andere PvdA’er zich inzetten om het Partijkantoor PvdA in een achterstandswijk te plaatsen.

Zij willen evenals de SP ook meer actief de wijk in en voor ombudsman gaan spelen. Zal echter de PvdA net zo’n actiepartij gaan worden als de SP ???? Of zijn het ook deze keer weer luchtballonnetjes ???
Dit ruikt als mosterd na de maaltijd. Ook de PvdA zit, net als het CDA, al geruime tijd in een diep dal. Komen zij daar nog uit ???

Kamerlid Spekman kandidaat PvdA-voorzitter – Video
05-11-2011: Hans Spekman kandidaat voorzitter van de PvdA - Maurice de Hond peiling - Spekman heeft zich kandidaat gesteld als voorzitter van de PvdA. Wat vinden Nederland en de PvdA-kiezers ervan?
Zie: Is de aloude ledenpartij terug van weggeweest?
Zie ook:
Aanslag op het hoofdkantoor PvdA Amsterdam
De PvdA en de grote verandering
PvdA’er Ed van Thijn bezorgd om gewenning PVV
PvdA-leider Job Cohen is bezorgd over de toekomst van Kabinet Rutte 1
Is het Cohen-Effect aan het verdwijnen ???
PvdA mobiliseert Nederland in strijd tegen het Rechtse Kabinet Rutte 1- deel 3
Tweede Kamerlid Hans Spekman maakte zijn kandidatuur vrijdag al kenbaar. Maandag bevestigden Piet Boekhoudt en René Kronenberg dat ook zij in de race zijn.
Boekhoudt (64) en Kronenberg (40) geven beiden aan dat ze de partij willen vernieuwen. Tot zondag kon er worden gereageerd op de vacature. 16 november worden de namen van de kandidaten officieel bekendgemaakt en na een ledenraadpleging wordt 21 december bekend wie de nieuwe voorzitter is.
Kronenberg
Kronenberg geeft aan dat hij ”van de moderne PvdA” is. Hij wil een nieuwe ”schwung” geven aan de partij door er proberen ”,nieuw leven in de brouwerij” te brengen.
”De partij moet frisser en aantrekkelijker worden. Dus we moeten weg van de vergadertafel en de kiezers weer opzoeken.” Als hij voorzitter wordt, wil Kronenberg koers geven aan de partij en de Tweede Kamerfractie. ”Maar mijn doel is niet het 31ste Kamerlid te worden.”
Boekhoudt
Kandidaat Boekhoudt (64) streeft naar vernieuwing in de PvdA. Hij is initiatiefnemer van recente gesprekken in verschillende afdelingen over de identiteit van de partij, omdat hij zich ”behoorlijk zat te storen over de huidige koers”.
Boekhoudt wil de partij terugbrengen naar de basis, waarmee hij de leden in de regio bedoelt. ”Zij zijn de ruggengraat van de partij. Het is broodnodig dat wij er weer toe doen”, stelt hij.
Nu wordt er volgens Boekhoudt te veel vanuit ‘Amsterdam’ opgelegd. Dat moet veranderen. ”Niet meer top-down, maar in samenspraak met de leden komen tot besluitvorming.”
Op zijn website heeft columnist en partijlid Marcel Duyvestijn een sollicitatie geplaatst.
Zie ook: ‘Weg van Herengracht bespaart een hoop geld’
Het is zaak dat de PvdA binnen een jaar een helder, zo breed mogelijk in de samenleving gedragen programma ontwikkelt voor het veiligstellen van de sociaal-democratische kernthema’s zoals onderwijs, arbeid en volkshuisvesting (een goede opleiding, een baan en een fatsoenlijk dak boven je hoofd, daar begon het toch allemaal mee).
Piramide van Maslow
Linkse samenwerking – Progressieve partijen zijn er al heel lang erg goed in om de onderlinge verschillen zo scherp mogelijk te formuleren. Liever versplinterd zwelgen in het eigen gelijk dan samen een deuk in een pakje boter slaan. Daar houden we onder leiding van de nieuwe PvdA-voorzitter nu eens mee op. Niet door met andere partijen te onderhandelen over programmapunten en komma’s, dat wordt eindeloos gedoe over papier, maar allereerst door de belemmeringen die we onszelf hebben opgelegd, weg te nemen.
Op lokaal niveau in zo veel mogelijk gemeenten gezamenlijk deel te nemen aan de eerstvolgende gemeenteraadsverkiezingen. Als de linkse mensen die met hun poten in de modder het eigenlijke werk staan te doen morgen beginnen samen op te trekken, volgen de partij-ideologen en schriftgeleerden in 2056 vast ook wel een keer. Andersom kunnen we het vergeten.
Een einde aan de machteloze politiek – Was de strijd om ‘de eerlijke deling van macht’ vroeger vooral de strijd om toegang tot het politieke systeem, tegenwoordig is deze toegang redelijk geregeld, maar blijkt het politieke systeem steeds vaker volstrekt machteloos om in te grijpen wanneer dit nodig is. Dit ondermijnt het gezag van en vertrouwen in de politiek. Als het de PvdA nog steeds menens is de zeggenschap aan de burgers terug te geven, dient ze dus de strijd aan te gaan met de instituties. Van woningbouwcoöperaties tot zorgverzekeraars en schoolbesturen.
Zeggenschap – Veel van deze instituties worden bestuurd door PvdA-leden. Van deze leden mogen we meer vragen dan dat ze zich aan de balkenendenorm hebben te houden. De vraag hoe burgers weer meer zeggenschap te geven over dat wat 25 jaar geleden nog gewoon van hen was (woningbouwvereniging, nutspaarbank, groene kruis, et cetera), is cruciaal.
De nieuwe PvdA voorzitter trad aan op een moment dat de PvdA er in de peilingen niet best voorstaat. Maar wie een stap naar achteren doet, ziet dat de links/rechts- blokken nog bijna even groot zijn als na de laatste Tweede Kamerverkiezingen. De centrale vraag, of ons land links- of rechtsom wordt geregeerd, blijft een kwestie van een of twee zeteltjes die op het goede moment de juiste kant op moeten vallen. Met vereende krachten moeten we daar toch iets aan kunnen doen?
Arnhemse PvdA-voorzitter weg na kritiek op Cohen
Elsevier 11.01.2012 Paul Stein, voorzitter van de PvdA in Arnhem, is opgestapt omdat hij vindt dat hij zijn mening niet mag geven over het functioneren van Job Cohen, de fractievoorzitter van zijn partij in de Tweede Kamer.
Stein liet op de nieuwjaarsreceptie van zijn partij in Arnhem zondag weten geen vertrouwen te hebben in groei van de partij met een leider als Job Cohen. Hij merkte daarna dat het geven van zijn mening niet gewenst is onder het huidige bestuur, zei hij woensdag.
Zie ook:
PvdA’er weg na kritiek Cohen – Video
De Pers 11.01.2012 Voorzitter Paul Stein van de PvdA in Arnhem is opgestapt omdat hij vindt dat hij zijn mening niet mag geven over het functioneren van Job Cohen, de fractievoorzitter van zijn partij in de Tweede Kamer. 
Rel binnen PvdA - Video
Telegraaf 11.01.2012 Voorzitter Paul Stein van de PvdA in Arnhem is opgestapt, omdat hij vindt dat hij zijn mening niet mag geven over het functioneren van Job Cohen, de fractievoorzitter van zijn partij in de Tweede Kamer. 
PvdA-voorzitter Arnhem weg na kritiek op Cohen
AD 11.01.2012 Voorzitter Paul Stein van de PvdA in Arnhem is opgestapt, omdat hij vindt dat hij zijn mening niet mag geven over het functioneren van Job Cohen, de fractievoorzitter van zijn partij in de Tweede Kamer.
Stein liet op de nieuwjaarsreceptie van zijn partij in Arnhem zondag weten geen vertrouwen te hebben in groei van de partij met een leider als Job Cohen.
PvdA-voorzitter Arnhem weg na kritiek Cohen
NU 11.01.2012 ARNHEM – Voorzitter Paul Stein van de PvdA in Arnhem is opgestapt, omdat hij vindt dat hij zijn mening niet mag geven over het functioneren van Job Cohen, de fractievoorzitter van zijn partij in de Tweede Kamer. 
PvdA-voorzitter Arnhem weg na kritiek op Cohen
VK 11.01.2012 Voorzitter Paul Stein van de PvdA in Arnhem is opgestapt, omdat hij vindt dat hij zijn mening niet mag geven over het functioneren van Job Cohen, ‘Ik vind dat ik als voorzitter op gepaste momenten mijn mening moet kunnen geven.
Een nieuwjaarsreceptie vond ik daar een goed moment voor, maar er zijn anderen die vinden dat ik eerst moet overleggen voordat ik zeg wat ik vind’, aldus Stein. Hij liet weten actief te blijven binnen de partij. ‘Maar ik heb gezegd dat ze maar een andere voorzitter moeten zoeken, want ik wil mijn mening niet onder stoelen of banken steken.’
Hans Spekman nieuwe PvdA-voorzitter - Video
Voordracht nieuw partijbestuur
door De Redactie op 22 december 2011 – De kandidaatstellingscommissie partijbestuur heeft de volgende personen voorgedragen voor het (deels) vernieuwde partijbestuur. Naast beoogd voorzitter Hans Spekman zijn dit Kirsten Meijer (Internationaal Secretaris), Gaby van den Biggelaar (voorgedragen voor herbenoeming), Gery de Boer, Peter van Dijk, en Fouad Sidali (voorgedragen voor herbenoeming). Op het congres moet deze voordracht nog worden bekrachtigd.
De functies van Bert Otten (vice-voorzitter), Bouke Arends (penningmeester), Marja Bijl, Mohammed Essafi en Dig Istha waren niet vacant; zij blijven nog twee jaar lid van het partijbestuur. » lees verder
Activist Spekman erft masochistische PvdA
Elsevier 22.12.2011 Goed dat de nieuwe voorzitter de PvdA wil opschudden, maar ooit moet hij zich op de inhoud richten. De PvdA wil de SP links inhalen. En dan zal blijken: bij de afweging tussen origineel en kopie, gaan kiezers voor het origineel
Hans Spekman droeg als Kamerlid en eerder als wethouder te Utrecht nooit een pak. Liep altijd in boezeroen of trui. Dat komt goed uit, want de PvdA wil de SP achterna en snakt naar iemand die even ‘gewoon’ oogt als Emile Roemer.
Daar begint al de fout, want SP-leider Roemer zit altijd strak in het donkere pak. Dan komt zijn rode das beter uit.
Typisch PvdA’ers: onder partijleider Job Cohen waden ze door stilstaand water en om te voorkomen dat het te erg gaat stinken, moet een voorzitter aantreden die ‘de tent weer laat swingen’. Spekman is de nieuwe messias.
Spekman wil debat in PvdA laten knetteren
De pers 21.12.2011 Het debat in zijn partij moet overal in het land weer gaan knetteren en knarsen, zei Tweede Kamerlid Hans Spekman deze week tegen Nu.nl. Hij kan aan de slag, nu hij door de leden is gekozen tot partijvoorzitter van de PvdA.
Hans Spekman (45) is in Den Haag een opvallende politicus. Onconventioneel in zijn uiterlijk: zijn slobbertruien zijn een statement tegen de herencode van het jasje-dasje. Spekman bleef weigeren daaraan mee te doen, zelfs toen toenmalig PvdA-leider Wouter Bos hem erop aansprak.
De opmerkelijkste uitspraken van Hans Spekman
Elsevier 21.12.2011 De nieuwe PvdA-voorzitter Hans Spekman werd als Tweede Kamerlid bekend om enkele gepeperde uitspraken. Welke waren dat ook alweer?…
Zie ook: Kamerlid Hans Spekman gekozen als voorzitter PvdA
VK 21.12.2011 Tweede Kamerlid Hans Spekman is door de leden van de PvdA gekozen tot nieuwe partijvoorzitter.
Ik speel geen toneel, ik ben zoals ik ben
Trouw 21.12.2011 Hans Spekman (Zevenhuizen, 1966) is politicus. Sinds november 2006 is hij namens de Partij van de Arbeid lid van de Tweede Kamer. Eerder was hij gemeenteraadslid en wethouder in Utrecht. Op 4 november 2011 stelde Spekman zich kandidaat voor het voorzitterschap van zijn partij. 
Spekman: Ik ga de macht van het snelle geld beteugelen
VK 21.12.2011 Zoals verwacht is het Utrechtse Tweede Kamerlid Hans Spekman gekozen tot de nieuwe PvdA-voorzitter. Hij liet de twee andere kandidaten Piet Boekhoudt (Groningen) en René Kronenberg (Rotterdam) achter zich, bleek vanmiddag toen de partij in het Nutsgebouw in Den Haag de uitslag bekend maakte. ‘Mijn ideaal is de macht van het snelle geld te beteugelen.’

Hans Spekman winnaar ledenraadpleging
door De Redactie 21 december 2011 – Hans Spekman is de winnaar van de ledenraadpleging voor de nieuwe voorzitter van de Partij van de Arbeid. Hiermee is hij beoogd voorzitter; op het congres van 21 en 22 januari moet de uitslag van de ledenraadpleging door het congres worden bekrachtigd. Klik op ‘lees verder’ voor de volledige uitslag.
Hans Spekman is nieuwe voorzitter PvdA
VK 21.12.2011 De Partij van de Arbeid maakte om 15.00 uur vanmiddag bekend dat Spekman de winnaar is. De PvdA-leden konden de afgelopen 3 weken hun stem uitbrengen. De strijd ging tussen Spekman, Piet Boekhoudt (voorzitter van de PvdA-afdeling in Groningen) en René Kronenberg uit Rotterdam. 
Hans Spekman overtuigend gekozen als nieuwe partijvoorzitter
Trouw 21.12.2011 Tweede Kamerlid Hans Spekman is door de PvdA met 81,8 procent van de stemmen gekozen als nieuwe partijvoorzitter. Hij was direct de favoriet toen Lilliane Ploumen bekendmaakte dat zij op het congres op 21 januari op zal stappen. Nummer twee Piet Boekhoudt, voorzitter van de PvdA-afdeling in Groningen, kreeg 9,8 procent en René Kronenberg uit Rotterdam 8,3.
Volgens eigen zeggen wil Spekman zorgen voor een “heel sterke PvdA, waar niemand meer omheen kan”. Om dat te bereiken moet in ieder geval het ledental omhoog. “Binnen vier jaar wil ik van 55.000 naar 100.000 leden. Als dat niet lukt, heb ik gefaald”.
Kamerlid Hans Spekman gekozen als voorzitter PvdA
Elsevier 21.12.2011 PvdA-leden hebben Kamerlid Hans Spekman gekozen als nieuwe partijvoorzitter. Spekman versloeg Piet Boekhoudt, voorzitter van de PvdA in Groningen en deelgemeentewethouder René Kronenberg uit Rotterdam.
Van de PvdA-leden stemde 81,8 procent op Spekman. Boekhoudt kreeg 9,8 procent, Kronenberg 8,3 procent. Dit werd woensdagmiddag in Den Haag bekendgemaakt.
Hans Spekman is nieuwe voorzitter PvdA
81,8 procent kiest voor Spekman
AD 21.12.2011 De PvdA-leden hebben Hans Spekman met grote meerderheid verkozen tot de nieuwe partijvoorzitter. Het Kamerlid volgt op 21 januari Lilianne Ploumen op tijdens het partijcongres.
- Lees ook: Profiel: Hans Spekman
Hans Spekman nieuwe voorzitter PvdA – Video
NRC 21.12.2011 Spekman wil de PvdA weer laten “broeien en bruisen”, zo zei hij eerder in een interview met NRC Handelsblad. Hij wil het hoofdkantoor van de PvdA uit de Amsterdamse grachtengordel halen. Spekman wil het ledenaantal van 54.000 naar 100.000 brengen. Daarnaast mogen van hem straks ook niet-leden van de PvdA de nieuwe lijsttrekker kiezen.
De Pers 21.12.2011 De leden van de PvdA hebben Tweede Kamerlid Hans Spekman gekozen als hun nieuwe partijvoorzitter. Hij volgt Lilianne Ploumen op. De uitslag van de ledenraadpleging is woensdag in Den Haag bekendgemaakt.
Telegraaf 21.12.2011 De leden van de PvdA hebben Tweede Kamerlid Hans Spekman gekozen als hun nieuwe partijvoorzitter. Hij volgt Lilianne Ploumen op. De uitslag van de ledenraadpleging is woensdag in Den Haag bekendgemaakt.
Zie ook: Jeroen de Lange volgt Spekman op
Hans Spekman gekozen als voorzitter PvdA
Ledenraadpleging bekendgemaakt
NU 21.12.2011 AMSTERDAM – De leden van de PvdA hebben Tweede Kamerlid Hans Spekman gekozen als hun nieuwe partijvoorzitter. Hij volgt Lilianne Ploumen op. Bekijk video
De uitslag van de ledenraadpleging is woensdag in Den Haag bekendgemaakt. Spekman kreeg 81,8 procent van de stemmen. Nummer twee Piet Boekhoudt, voorzitter van de PvdA-afdeling in Groningen, kreeg 9,8 procent en René Kronenberg uit Rotterdam 8,3.
Hans Spekman nieuwe partijvoorzitter PvdA
Metro 21.12.2011 De leden van de PvdA hebben Tweede Kamerlid Hans Spekman gekozen als hun nieuwe partijvoorzitter. Hij volgt Lilianne Ploumen op. De uitslag van de ledenraadpleging is woensdag in Den Haag bekendgemaakt. 
Spekman nieuwe partijvoorzitter PvdA
Spits 21.12.2011 De leden van de PvdA hebben een nieuwe partijvoorzitter gekozen. Hans Spekman mag deze taak op zich gaan nemen.
Spekman, die vaak gehuld gaat in gebreide truien, volgt Lilianne Ploumen op. Zij kondigde begin oktober onverwacht haar vertrek aan.
Spekman gekozen als partijvoorzitter PvdA
Metro 21.2.2011 Spekman kreeg 81,8 procent van de stemmen. Nummer twee Piet Boekhoudt, voorzitter van de PvdA-afdeling in Groningen, kreeg 9,8 procent en René Kronenberg uit Rotterdam 8,3.
Spekman gekozen als partijvoorzitter PvdA
21.12.2011 De leden van de PvdA hebben Tweede Kamerlid Hans Spekman gekozen als hun nieuwe partijvoorzitter. Hij volgt Lilianne Ploumen op. De uitslag van de ledenraadpleging is woensdag in Den Haag bekendgemaakt.
In de peilingen staan PvdA en CDA, de partijen die sinds de oorlog goed waren voor meer dan tien kabinetten en die veel meer op elkaar lijken dan ze zich realiseren, gezamenlijk op een schamele dertig zetels. De eens zo trotse bestuurderspartijen hebben zich in de hoek laten dringen waar de klappen vallen, en in die hoek is het niet prettig toeven.
Verstandige route
Zelfrespect en zelfvertrouwen – dat lijken me de kernbegrippen om er weer bovenop te komen. CDA en PvdA delen een geschiedenis om trots op te zijn, en in elk geval hebben de partijen zich bereid getoond bestuurlijke verantwoordelijkheid te dragen en de bijbehorende risico’s te nemen.
Laat dat maar weten, vent het uit, en negeer Geert Wilders en Emile Roemer – dat lijkt mij een verstandige route. Mocht electorale groei uitblijven, dan word je een politieke groepering waar desondanks rekening mee dient te worden gehouden. Maar veel waarschijnlijker lijkt het me dat de weg naar herstel op deze manier wordt ingeslagen.
‘PvdA en CDA hebben meer zelfrespect nodig’
VK 20.12.2011 De aangeslagen middenpartijen CDA en PvdA kunnen trots zijn op het door hen betoonde verantwoordelijkheidsgevoel. Met meer zelfrespect komen de partijen er weer bovenop, betoogt auteur Bert Bukman.
PvdA-Kamerlid Hans Spekman: Profiel partij is te vlak
Elsevier 19.12.2011 Het profiel van de PvdA is de afgelopen jaren te vlak geworden. De partij gaat alleen maar uit van beheersing en het maken van risicovermijdende keuzes, uit angst dat iedereen wegloopt als je iets wilds zegt.
Dat zegt PvdA-Kamerlid en kandidaat-partijvoorzitter Hans Spekman maandag in een interview met nu.nl. Volgens Spekman is zijn partij ‘grijs’ geworden.
Standpunten
‘De PvdA hoort niet grijs te zijn, we zijn alleen te veel gericht op beheersing. Als er iets speelt, wil dat ik het overal in het land knettert en knarst,’ zegt de PvdA’er. Als voorbeeld noemt hij de discussie over ‘de beperking van de macht van het snelle geld’.
‘Daar zijn we niet rabiaat genoeg in, omdat we te begripvol zijn over deze ontwikkeling.’ Als het aan Spekman ligt, worden PvdA’ers strijdbaarder. ‘Dat kan betekenen dat er mensen binnen de partij standpunten innemen die ik vervelend vind.’
Ook moet er ‘scherper’ worden gedebatteerd, in plaats van debatten ‘weg te houden uit de partij en dus uit de samenleving’. ‘Van angst worden we sowieso niet sterker. Weg met het berekenende gedrag.’
Zie ook:
Telegraaf 19.12.2011 Spekman is nu nog Tweede Kamerlid voor de PvdA. Woensdag wordt duidelijk of hij voorzitter wordt van de PvdA of dat de functie naar één van zijn twee tegenstrevers gaat.
Spekman vindt dat de PvdA soms te veel de risico’s mijdt. „Uit angst dat iedereen wegloopt als je iets wilds zegt. Ik zeg liever doordacht iets wilds dan dat ik grijs wordt”, zegt hij op nu.nl.
Spekman: PvdA mijdt te veel de risico’s
Spits 19.12.2011 Kandidaat-partijvoorzitter van de PvdA Hans Spekman vindt dat er scherper gedebatteerd moet worden in zijn partij. Hij zegt dat vandaag in een interview met NU.nl.
Spekman is nu nog Tweede Kamerlid voor de PvdA. Woensdag wordt duidelijk of hij voorzitter wordt van de PvdA of dat de functie naar één van zijn twee tegenstrevers gaat. 
Profiel PvdA volgens Spekman te vlak
NU 19.12.2011 Het profiel van de PvdA is te vlak geworden, doordat te veel gericht is op beheersing. Dat zegt PvdA-Kamerlid en kandidaat-partijvoorzitter Hans Spekman in een interview met NU.nl. Hij wil af van ‘het berekenende gedrag’.
“We zijn soms alleen maar uit aan het gaan van beheersing en het maken van risicovermijdende keuzes”, stelt hij. “Uit angst dat iedereen wegloopt als je iets wilds zegt. Ik zeg liever doordacht iets wilds dan dat ik grijs word.”
Lees meer over dit onderwerp:
- 07/11/2011 Gegadigden PvdA-partijvoorzitterschap bekend
‘Ik wil dat het overal knettert en knarst’
NU 19.12.2011 NU.nl sprak met kandidaat-partijvoorzitter van de PvdA Hans Spekman over emotie in de politiek en zijn wens om van de sociaaldemocratie weer een trotse ideologie te maken. “Ik zeg liever doordacht iets wilds dan dat ik grijs wordt.”
Gedachten zijn vrij, maar niet meer voor de PvdA
Trouw 06.12.2011 Ik heb het gevoel dat de PvdA mijn partij niet meer is. Het heeft te maken met de Tweede Kamerfractie. Er is in de loop van de vorige eeuw door de SDAP en vervolgens de PvdA veel strijd geleverd voor de vrijheid van mening en meningsuiting.
Cobi Schreijer zong het prachtige lied ‘De gedachten zijn vrij’. Voor de jongens die worstelden met hun geweten om in militaire dienst te gaan kwam er een Wet Gewetensbezwaarden. In cao’s werden bepalingen opgenomen om tegemoet te komen aan gewetensbezwaarden. Zaken om trots op te zijn.
door De Redactie op 5 december 2011
Piet Boekhoudt, René Kronenberg en Hans Spekman zijn de kandidaat-voorzitters van de PvdA. Klik op hun namen voor meer informatie. Leden kunnen tussen 1 en 16 december (12.00 uur) hun stem uitbrengen, de winnaar van de ledenraadpleging wordt 21 december bekend gemaakt. Leden kunnen per post stemmen, of via ledenraadpleging.pvda.nl. Daarvoor is wel de kiescode nodig, die hebben leden per post ontvangen. » lees verder
Concurrent: Spekman is ‘te SP’ als gezicht PvdA
VK 05.12.2011 Kamerlid Hans Spekman is niet geschikt als partijvoorzitter van de PvdA. ‘Spekman moet in de Kamer blijven.’ Dat zegt een van zijn concurrenten voor het voorzitterschap, de Rotterdamse deelgemeentebestuurder René Kronenberg.
Sinds donderdag kunnen de 55 duizend PvdA-leden schriftelijk stemmen. Naast Spekman en Kronenberg is ook de Groninger Piet Boekhoudt kandidaat. De stemming duurt tot en met 16 december. De uitslag wordt op 21 december bekendgemaakt.
‘De PvdA moet de linkse boodschap weer vol trots vertellen’
VK 30.11.2011 De PvdA moet terug naar haar wortels. Er moeten weer duidelijke sociaal-democratische keuzes worden voorgeschoteld aan de kiezers als alternatief voor het huidige kabinet. Dat betoogt Rick Jonker, landelijk voorzitter van de Jonge Socialisten in de PvdA.
Interne kritiek op te links beleid van Job Cohen
Elsevier 29.11.2011 In de beeldvorming lijkt het erop dat de PvdA alleen opkomt voor ‘de zieke, de zwakke en de misselijke’. De partij moet niet te veel afbuigen naar links en ook de ‘hardwerkende Nederlander’ vertegenwoordigen. PvdA-fractievoorzitter Job Cohen zette zich in zijn Kerdijk-lezing vorige week af tegen de term ‘hardwerkende Nederlander’, Volgens Cohen impliceert dat ‘dat sommige Nederlanders, die om wat voor reden dan ook niet hard kunnen werken, er niet bijhoren,
De Partij van de Arbeid bestaat onder het leiderschap van Job Cohen bij de gratie van het tegen het kabinet-Rutte zijn. Zelf heeft Cohen geen alternatief. Wat is de PvdA eigenlijk opgeschoten met de leiderswisseling Bos-Cohen.
De PvdA van Job Cohen heeft niets te bieden
Zie ook:
VK 29.11.2011 De PvdA moet streven naar een coalitie die zich inzet voor de moderniteit. Daar hoort bij dat ze wél opkomt voor de hardwerkende Nederlander. Dat betoogt Marcel Duyvestijn, publicist en PvdA-lid.
In zijn Kerdijk-lezing nam Job Cohen vorige week duidelijk afstand van zijn voorganger, de ‘sociaal-liberale’ Wouter Bos. Hij zette zich ook af tegen de term ‘hardwerkende Nederlander’. Dat zou immers impliceren ‘dat sommige Nederlanders, die om wat voor reden dan ook niet hard kunnen werken, er niet bij zouden horen’.
Lees ook Asscher: gebrek aan strijdlust houdt PvdA tegen – 27/11/11
Lees ook Roemer presenteert zich voor het eerst expliciet als oppositieleider – 28/11/11
Asscher: gebrek aan strijdlust houdt PvdA tegen
AD 27.11.2011 ‘Delen van de PvdA zijn te behoudzuchtig. Angst voor de peilingen en te weining strijdlust houden ons tegen.’ Dat zei de Amsterdamse PvdA-wethouder Lodewijk Asscher vanmiddag in het programma Buitenhof.
‘We zijn gekozen om zaken te veranderen, niet om de boel te laten zoals het is’, aldus Asscher. ‘We moeten meer durven, en meer risico’s nemen.’ Asscher, tevens voorzitter van wetenschappelijk bureau van de PvdA, reageert op de kritiek die de laatste tijd veel klinkt op zijn partij. De socialisten zouden een gebrek aan daadkracht hebben.
Asscher: gebrek aan strijdlust houdt PvdA tegen
Parool 27.11.2011 ‘Delen van de PvdA zijn te behoudzuchtig. Angst voor de peilingen en te weining strijdlust houden ons tegen.’ Dat zei de Amsterdamse PvdA-wethouder Lodewijk Asscher vanmiddag in het programma Buitenhof. Saillant detail het interview met de Volkskrant waarin Ploumen haar vertrek aankondigde.
Lees ook: Barth: positie Cohen staat niet ter discussie (04-10-11)
Asscher ziet in Spekman nieuwe voorzitter PvdA
Parool 27.11.2011 De prominente PvdA’er Lodewijk Asscher, voorzitter van de Wiardi Beckman Stichting (het wetenschappelijk bureau van de partij) en wethouder in Amsterdam, kiest voor Kamerlid Hans Spekman als nieuwe voorzitter van de partij.
NU 27.11.2011 AMSTERDAM – De prominente PvdA’er Lodewijk Asscher, voorzitter van de Wiardi Beckman Stichting (het wetenschappelijk bureau van de partij) en wethouder in Amsterdam, kiest voor Kamerlid Hans Spekman als nieuwe voorzitter van de partij.
DE Pers 27.11.2011 De prominente PvdA’er Lodewijk Asscher, voorzitter van de Wiardi Beckman Stichting (het wetenschappelijk bureau van de partij) en wethouder in Amsterdam, kiest voor Kamerlid Hans Spekman als nieuwe voorzitter van de partij.
Asscher kiest voor Spekman als voorzitter
27.11.2011 De prominente PvdA’er Lodewijk Asscher, voorzitter van de Wiardi Beckman Stichting (het wetenschappelijk bureau van de partij) en wethouder in Amsterdam, kiest voor Kamerlid Hans Spekman als nieuwe voorzitter van de partij. 
Opengooien, die PvdA
De Pers 18.11.2011 Hans Spekman, grootste kanshebber voor het voorzitterschap van de PvdA, wil dat hun volgende leider óók door niet PvdA’ers wordt gekozen. ‘Iedereen mag stemmen.’
Debatten kandidaat-voorzitters
door De Redactie op 16 november 2011 – De kandidaten voor het voorzitterschap van de PvdA zijn bekend:Piet Boekhoudt, René Kronenberg en Hans Spekman. (Klik op hun namen voor meer informatie). Leden kunnen tussen 1 en 16 december (12.00 uur) hun stem uitbrengen. De kandidaten zullen de komende tijd met elkaar in debat gaan: in Nijmegen, Assen, Amsterdam, Rotterdam en Maastricht. » lees verder
Kom naar het debat tussen de kandidaat-voorzitters in Rotterdam
16.11.2011 Binnenkort kiezen de leden van de Partij van de Arbeid een nieuwe partijvoorzitter. In aanloop naar de ledenraadpleging organiseert de PvdA vijf debatten tussen de kandidaat-voorzitters.
Trouw 16.11.2011 De drie kandidaten die zich hebben gemeld voor het partijvoorzitterschap van de PvdA, voldoen volgens een partijcommissie alle drie aan het … 
Strijd in PvdA om voorzitterschap
Telegraaf 16.11.2011 De drie kandidaten die zich hebben gemeld voor het partijvoorzitterschap van de PvdA, voldoen volgens een partijcommissie alle drie aan het profiel voor een nieuwe voorzitter. Ze zullen meedoen aan een reeks van zeker vijf onderlinge debatten om zich aan de PvdA-leden te presenteren, aldus een woordvoerster van de partij.
Drie PvdA’ers door in strijd voorzitterschap
Metro 16.11.2011 De drie kandidaten die zich hebben gemeld voor het partijvoorzitterschap van de PvdA, voldoen volgens een partijcommissie alle drie aan het profiel voor een nieuwe voorzitter. Ze zullen meedoen aan een reeks van zeker vijf onderlinge debatten om zich aan de PvdA-leden te presenteren, aldus een woordvoerster van de partij.
Drie PvdA’ers in strijd voorzitterschap
De Pers 16.11.2011 De drie kandidaten die zich hebben gemeld voor het partijvoorzitterschap van de PvdA, voldoen volgens een partijcommissie alle drie aan het profiel voor een nieuwe voorzitter.
Drie PvdA’ers door in strijd voorzitterschap
NU 16.11.2011 AMSTERDAM – De drie kandidaten die zich hebben gemeld voor het partijvoorzitterschap van de PvdA, voldoen volgens een partijcommissie alle drie aan het profiel voor een nieuwe voorzitter.
‘Spekman, de PvdA-idealen zijn al bekend, het is tijd voor actie’
VK 10.11.2011 Als de PvdA na honderd jaar de idealen nog niet kent, kan de tent beter worden gesloten. Geef liever huisvesting, zorg en onderwijs terug aan de burgers. Dat betoogt Gert-Jan Leerink, oud-wethouder (PvdA) van Alkmaar.
De Pers 09.11.2011 De partij van bestuurders en de grachtengordel vertoont de eerste tekenen van een nieuwe linkse koers die zomaar de overhand kan gaan krijgen.
Haar naam is niet bekend, maar dankzij PvdA’er Hans Spekman is ze inmiddels de beroemdste medewerker van Zeeman. Het meisje woont bij haar bijstandsmoeder en die dreigt dankzij het kabinet haar uitkering kwijt te raken omdat dochterlief werkt bij een onderbroekenreus.
„Linkse macht wordt versplinterd doordat er tegenwoordig drie grote linkse partijen zijn. De tijd dat de PvdA het monopolie op links had, is voorbij en dat moeten we gewoon erkennen”, zegt Boekhoudt dinsdag.
Telegraaf 08.11.2011 PvdA, SP en GroenLinks moeten afspreken dat zij nooit zonder elkaar in een regeringscoalitie zullen stappen. Dat vindt PvdA-kandidaatvoorzitter Piet Boekhoudt.
Kandidaat-voorzitter PvdA wil pact met SP en GroenLinks
Elsevier 08.11.2011 Piet Boekhoudt, een kandidaat voor het partijvoorzitterschap van de PvdA, wil niet dat de partij ooit nog zonder de SP en GroenLinks in een regeringscoalitie stapt. Boekhoudt vindt dat de linkse partijen zich niet uit elkaar moeten laten spelen.
Zie ook:
Boekhoudt: Nooit regeren zonder SP en GroenLinks
Trouw 08.11.2011 ‘Linkse macht wordt versplinterd doordat er tegenwoordig drie grote linkse partijen zijn. De tijd dat de PvdA het monopolie op links had, is voorbij en dat moeten we gewoon erkennen’, zegt Boekhoudt vandaag.
Boekhoudt: Nooit regeren zonder SP en GroenLinks
VK 08.11.2011 PvdA, SP en GroenLinks moeten afspreken dat zij nooit zonder elkaar in een regeringscoalitie zullen stappen. Dat vindt PvdA-kandidaatvoorzitter Piet Boekhoudt.
‘Linkse macht wordt versplinterd doordat er tegenwoordig drie grote linkse partijen zijn. De tijd dat de PvdA het monopolie op links had, is voorbij en dat moeten we gewoon erkennen’, zegt Boekhoudt vandaag.
Parool 07.11.2011 Die Spekman is een SP’er. Waarom fuseert u niet met de SP, als u hem wenst? Of wilt u dat juist? Dan moet u deze brief als ongeschreven beschouwen.
Tegenstand voor Spekman in strijd PvdA-voorzitterschap
Elsevier 07.11.2011 PvdA-Kamerlid Hans Spekman krijgt in de strijd om het partijvoorzitterschap concurrentie van twee andere kandidaten. Gegadigden konden tot zondag middernacht reageren op de vacature.
Feijenoord
Naast Spekman heeft ook Piet Boekhoudt uit Groningen zich kandidaat gesteld, meldt de NOS. Boekhoudt is voorzitter van de Groningse afdeling van de PvdA.
De derde kandidaat is René Kronenberg uit Rotterdam. Kronenberg is PvdA-bestuurder in de wijk Feijenoord.
Zie ook:
Boekhoudt wil PvdA-voorzitter worden
De pers 07.11.2011 Piet Boekhoudt, voorzitter van de PvdA-afdeling in Groningen, heeft zich kandidaat gesteld voor het landelijke voorzitterschap van zijn partij. Dat heeft hij maandag gezegd.
Telegraaf 07.11.2011 Piet Boekhoudt, voorzitter van de PvdA-afdeling in Groningen, heeft zich kandidaat gesteld voor het landelijke voorzitterschap van zijn partij. Dat heeft hij maandag gezegd.
De truien van Hans Spekman – Foto’s
Telegraaf 07.11.2011 Naast Hans Spekman mogen dan nog twee kandidaten meedingen naar het partijvoorzitterschap van de PvdA, als het op vreemde truien aankomt heeft de sociaal-democraat geen concurrentie. Al jaren zorgt Spekman met zijn unieke kledingkeuze voor de nodige kleur in de Tweede Kamer. Favoriet zijn de gebreide truien en de slobberhemden.
Dit zijn de kandidaten voor het PvdA-voorzitterschap
VK 07.11.2011 Drie kandidaten zijn er voor het voorzitterschap van de Partij van de Arbeid. De leden van de PvdA kunnen de komende weken hun voorkeur bekend maken. Op 21 december wordt bekend wie de nieuwe voorzitter is. Een korte introductie.
Niet één, maar drie kandidaten partijvoorzitterschap PvdA
NRC 07.11.2011 Naast Hans Spekman zijn twee andere kandidaten opgestaan voor het voorzitterschap van de PvdA. Een van hen is Piet Boekhoudt, voorzitter van de partijafdeling in Groningen. De andere naam zou die van René Kronenberg zijn, de plaatsvervangend partijvoorzitter in Rotterdam.
Politiek-redacteur Oscar Vermeer van NRC dicht Kronenberg en Boekhoudt weinig kansen toe:
“Het zijn geen last-minute kandidaatstellingen, zoals het nu misschien lijkt. Beiden hebben handtekeningen moeten verzamelen etc. Maar hun grote probleem is dat ze landelijk nauwelijks of geen bekendheid genieten.
Alle drie de kandidaten voor PvdA-voorzitterschap nu bekend
VK 07.11.2011 De drie kandidaten die PvdA-voorzitter Lilianne Ploumen willen opvolgen, zijn bekend. Tweede Kamerlid Hans Spekman maakte zijn kandidatuur vrijdag al kenbaar. Vandaag bevestigden Piet Boekhoudt en René Kronenberg dat ook zij in de race zijn.
Telegraaf 07.11.2011 Drie personen hebben zich kandidaat gesteld voor het partijvoorzitterschap van de PvdA. Dat heeft de partij maandag bekendgemaakt. Tot zondag middernacht hadden mensen de tijd om te reageren op de vacature.
Alle drie de kandidaten voor PvdA-voorzitterschap nu bekend
Parool 07.11.2011 De drie kandidaten die PvdA-voorzitter Lilianne Ploumen willen opvolgen, zijn bekend. Tweede Kamerlid Hans Spekman maakte zijn kandidatuur vrijdag al kenbaar. Vandaag bevestigden Piet Boekhoudt en René Kronenberg dat ook zij in de race zijn.
- Lees ook: Hans Spekman kandidaat-voorzitter PvdA (03-11-11)
Alle drie de kandidaten voor PvdA-voorzitterschap nu bekend
AD 07.11.2011 De drie kandidaten die PvdA-voorzitter Lilianne Ploumen willen opvolgen, zijn bekend. Tweede Kamerlid Hans Spekman maakte zijn kandidatuur vrijdag al kenbaar. Vandaag bevestigden Piet Boekhoudt en René Kronenberg dat ook zij in de race zijn.
- Lees ook: Hans Spekman kandidaat-voorzitter PvdA
Drie kandidaten voorzitterschap PvdA
De pers 07.11.2011 Drie personen hebben zich kandidaat gesteld voor het partijvoorzitterschap van de PvdA. Dat heeft de partij maandag bekendgemaakt. Tot zondag middernacht hadden mensen de tijd om te reageren op de vacature.
Drie kandidaten voor voorzitterschap PvdA
Metro 07.11.2011 De drie kandidaten die PvdA-voorzitter Lilianne Ploumen willen opvolgen, zijn bekend. Tweede Kamerlid Hans Spekman maakte zijn kandidatuur vrijdag al kenbaar. Maandag bevestigden Piet Boekhoudt en René Kronenberg dat ook zij in de race zijn.
Kandidaten PvdA-voorzitterschap bekend
Spits 07.11.2011 De drie kandidaten voor het PvdA-voorzitterschap zijn bekend. Naast Tweede Kamerlid Hans Spekman zijn ook Piet Boekhoudt en René Kronenberg in de race. Boekhoudt (64) en Kronenberg (40) geven beiden aan dat ze de partij willen vernieuwen.
Gegadigden PvdA-partijvoorzitterschap bekend
De pers 07.11.2011 De drie kandidaten die PvdA-voorzitter Lilianne Ploumen willen opvolgen, zijn bekend. Tweede Kamerlid Hans Spekman maakte zijn kandidatuur vrijdag al kenbaar. Maandag bevestigden Piet Boekhoudt en René Kronenberg dat ook zij in de race zijn.
Gegadigden PvdA-partijvoorzitterschap bekend
NU 07.11.2011 De drie kandidaten die PvdA-voorzitter Lilianne Ploumen willen opvolgen, zijn bekend.
Spekman hoort maandag over concurrentie
Metro 07.11.2011 Tweede Kamerlid Hans Spekman hoort maandag of hij tegen andere kandidaten moet strijden voor het voorzitterschap van de PvdA. Mensen hebben tot zondag middernacht de tijd om te reageren op de vacature. Aangezien het partijkantoor onbemand is, wordt er maandagochtend gekeken of er nog reacties zijn binnengekomen.
Concurrent Spekman morgen bekend
Spits 07.11.2011 Het is nog even spannend tegen wie Tweede Kamerlid Hans Spekman het moet opnemen voor het voorzitterschap van de PvdA, maar morgen hoort hij wie zijn concurrenten zijn. Tot twaalf uur vannacht kunnen mensen zich opgegeven als kandidaat. Dat meldt het ANP.
PvdA ‘leegt brievenbus’ maandag
NU 07.11.2011 De PvdA inventariseert maandag hoeveel kandidaten zich hebben gemeld voor het voorzitterschap van de partij.
Spekman: PvdA moet uit de Amsterdamse grachtengordel
NRC 04.11.2011 Het hoofdkantoor van de PvdA moet uit de Amsterdamse grachtengordel. Als Kamerlid Hans Spekman voorzitter wordt van de partij, zal hij hier zijn best voor doen, zo zegt hij vandaag in NRC Handelsblad.
Spekman: “Ik wil het hoofdkantoor van de Herengracht halen en in een normale wijk zetten. Dat scheelt ook weer geld, want zo’n kantoor in de Amsterdamse grachtengordel is natuurlijk niet gratis.”
Hans Spekman: PvdA moet uit de grachtengordel
NRC 04.11.2011 PvdA-Kamerlid Hans Spekman wil, als hij voorzitter van de partij wordt, het kantoor van de PvdA uit de Amsterdamse grachtengordel halen en in een ‘normale wijk’ zetten. ‘In een buurt waar het gebeurt, zoals Bos en Lommer,’ zegt Spekman. ‘Dat scheelt ook weer geld.’ Dat zegt Spekman in een interview met NRC Handelsblad.
Zie ook:
Lees ook het Elsevier-commentaar van Eric Vrijsen: Met vertrek Ploumen kan jacht op Cohen beginnen
Spekman: het gaat bij PvdA nu niet om poppetjes
VK 04.11.2011 ‘Buikpijn’ heeft hij van het ongewisse avontuur dat hij is aangegaan. Het Utrechtse PvdA-lid Hans Spekman, sinds 2006 inde Kamer, wil partijvoorzitter worden. Huidig voorzitter Lilianne Ploumen vertrekt op 21 januari. Spekman is tot nu toe de enige gegadigde voor haar opvolging. Zondagavond sluit de kandidaatstelling.
Hans Spekman: PvdA naar 100.000 leden
Metro 04.11.2011 Hans Spekman, kandidaat voor het partijvoorzitterschap van de PvdA, wil het ledenaantal van zijn partij in 4 jaar opkrikken van 54.000 naar 100.000. Verder wil hij het partijkantoor niet langer hebben in de grachtengordel in Amsterdam tussen de toeristen. Volgens hem moet de PvdA op een goedkopere plek gaan zitten ,,in een buurt waar het gebeurt, zoals Bos en Lommer” in de hoofdstad.
De Pers 04.11.2011 Hans Spekman, kandidaat voor het partijvoorzitterschap van de PvdA, wil het ledenaantal van zijn partij in 4 jaar opkrikken van 54.000 naar 100.000. Verder wil hij het partijkantoor niet langer hebben in de grachtengordel in Amsterdam tussen de toeristen. Volgens hem moet de PvdA op een goedkopere plek gaan zitten ,,in een buurt waar het gebeurt, zoals Bos en Lommer” in de hoofdstad.
NU 04.11.2011 UTRECHT – Hans Spekman, kandidaat voor het partijvoorzitterschap van de PvdA, wil het ledenaantal van zijn partij in 4 jaar opkrikken van 54.000 naar 100.000.
Hans Spekman kandidaat-voorzitter PvdA
Trouw 03.11.2011 Tweede Kamerlid Hans Spekman van de Partij van de Arbeid heeft zich kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van de partij. De huidige …
Bevlogen Spekman is niet van jasje-dasje
De Pers 03.11.2011 Tweede Kamerlid Hans Spekman van de PvdA is in Den Haag een opvallende politicus. Niet alleen is hij onconventioneel, omdat hij weigert mee te doen aan de herencode om jasje-dasje te dragen. Zelfs als hij daarop door toenmalig PvdA-leider Wouter Bos wordt aangesproken.
Kamerlid Hans Spekman kandidaat PvdA-voorzitter
Elsevier 03.11.2011 Tweede Kamerlid Hans Spekman stelt zich verkiesbaar voor het voorzitterschap van zijn partij. Als Spekman wordt gekozen als nieuwe partijvoorzitter moet hij uit de Tweede Kamer. Bronnen binnen de PvdA hebben donderdag een bericht hierover van RTL Nieuws bevestigd.
Zie ook:
De Pers 03.11.2011 Tweede Kamerlid Hans Spekman van de PvdA stelt zich verkiesbaar voor het partijvoorzitterschap. Bronnen binnen de PvdA hebben donderdag een bericht hierover van RTL Nieuws bevestigd.
Kamerlid Spekman kandidaat PvdA-voorzitter
NU 03.11.2011 Tweede Kamerlid Hans Spekman van de PvdA stelt zich verkiesbaar voor het partijvoorzitterschap.
Bronnen binnen de PvdA hebben donderdag een bericht hierover van RTL Nieuws bevestigd.
Kamerlid Spekman kandidaat PvdA-voorzitter
03.11.2011 Tweede Kamerlid Hans Spekman van de PvdA stelt zich verkiesbaar voor het partijvoorzitterschap. Bronnen binnen de PvdA hebben donderdag een bericht hierover van RTL Nieuws bevestigd.
Er kunnen zich nog andere PvdA’ers kandidaat stellen voor het voorzitterschap. De huidige partijvoorzitter Lilianne Ploumen kondigde onlangs haar vertrek aan. In januari kiezen de PvdA-leden op het partijcongres een nieuwe voorzitter.
1 reactie »
Geef een reactie
-
Archief
- mei 2012 (30)
- april 2012 (29)
- maart 2012 (10)
- februari 2012 (14)
- januari 2012 (21)
- december 2011 (18)
- november 2011 (16)
- oktober 2011 (18)
- september 2011 (43)
- augustus 2011 (9)
- juli 2011 (26)
- juni 2011 (20)
-
Categorieën
-
RSS
Berichten RSS
RSS met reacties
































































[...] Zie ook: PvdA – de zoektocht naar de nieuwe partijleider [...]