Debat in de Digitale Hofstad

Stemmen uit de Haagse Wijken

PvdA-leider Job Cohen is bezorgd over de toekomst van Kabinet Rutte 1

Beste Mark Rutte ‘Het gaat een keer mis.’

Premier Mark Rutte (VVD) moet er niet op rekenen dat het zoeken naar meerderheden in de Tweede Kamer blijft lukken.  Dat heeft Cohen zondag gezegd in het televisieprogramma Buitenhof.

Griekenland
Mede door de steun van de PvdA heeft de minderheidscoalitie genoeg stemmen voor de miljardensteun aan Griekenland. De vaste gedoogpartner van het kabinet-Rutte, de PVV, is tegen.

Godslastering
D66 uitte zaterdagavond kritiek op de VVD, omdat de partij van premier Rutte niet langer het verbod op godslastering wil opheffen. Boris van der Ham is ervan overtuigd dat de liberalen hiermee de gunst van de SGP willen verwerven in ruil voor steun aan de coalitie in de Eerste Kamer.

Job Cohen past niet bij hekelstrategie PvdA
In het democratische duel tussen regering en oppositie, kiest de oppositie altijd het wapen. Botte bijl of ragfijn fileermesje? PvdA-leider Job Cohen mag het zeggen !!

Lees het Elsevier-commentaar van Eric Vrijsen

Zie ook: PvdA mobiliseert Nederland in strijd tegen het Rechtse Kabinet Rutte 1- deel 3

Verzoener 
Al jaren lang zijn we gewend aan Job Cohen de binder, de verzoener, de verlosser, de redder, de Amsterdamse president, het hoofd van de regentenstam en het bindende beton van onze samenleving.

Dat is Job zoals wij hem kenden. Maar nu, sinds de verkiezingen voor de Eerste Kamer, heeft iemand onze Cohen gehersenspoeld. 

Cohen zegt nu dat hij altijd voor inperking van de immigratie is geweest.

De PvdA was altijd voor de inperking van de immigratie. Jezus, Job wat hebben ze met je gedaan? Wie heeft die 26.000 uitgeprocedeerde asielzoekers blij gemaakt? Potverdorie, zelfs Job, onze Job, is niet meer veilig in Den Haag. Ik wil mijn Job terug.

Samenzweerders 
De gehersenspoelde Cohen maakt nu ook bezwaar tegen de vrouwendiscriminatie bij de SGP. Maar toen onze Job nog niet door de samenzweerders was bewerkt, dacht en sprak hij als volgt: ‘Samen betekent dat je elkaar bij voorbaat accepteert, ook al ben je het niet eens. Ook hier komen burgerschap, respect en tolerantie om de hoek kijken. Zoals wij de SGP accepteren in ons staatsbestel, hoewel zij geen vrouwelijke leden toelaten, zo moeten wij ook bepaalde groepen orthodoxe moslims accepteren, die bewust hun vrouwen discrimineren.

Help, ik wil mijn oude Job Cohen terug!

Elsevier 25.05.2011 Dit is een zeer dringende blog. Het gaat om een ernstige zaak. Kort en krachtig: Job Cohen moet worden beschermd.

Een enkeling of een groep binnen de PvdA is bezig om van Job Cohen, de leider van de sociaal-democratische beweging van Nederland, een karikatuur te maken. Dat is onaanvaardbaar.

Afgelopen weekend zei Cohen nog dat de minderheidsconstellatie ‘kraakt en piept’. Maar het kabinet komt juist versterkt uit de senaatsverkiezingen.

Voor de linkse oppositie waren de Eerste Kamerverkiezingen een laatste kans om het kabinet het leven zuur te maken. Emile Roemer (SP) denkt het land te gaan mobiliseren tegen het kabinet, waarmee hij impliciet suggereert dat de parlementaire strijd voorlopig gestreden is. Jolande Sap (GroenLinks) hoont met Cohen en Pechtold mee dat de ‘zwarte kousen’ het kabinet in het zadel moeten houden.

Honen
Job Cohen (PvdA) en Alexander Pechtold (D66) honen de VVD, die zich uitgeleverd zou hebben aan de SGP. Beiden veronderstellen zij dat de VVD-aanhang de nergens vastgelegde steun van de SGP niet pikt.

Veel VVD’ers staan inderdaad niet te juichen bij het idee dat er een rem blijft op de winkelopening op zondag en dat het strafwetsartikel op godslastering blijft bestaan. Maar dat was wel in lijn met de ideeën van coalitiepartij CDA.

Job Cohen is nu zijn laatste strohalm kwijt

Elsevier 24.05.2011 De oppositie komt na de senaatsverkiezingen niet verder dan premier Mark Rutte (VVD) te honen omdat hij de steun van de SGP niet versmaadt. Het tekent de zwakte van vooral PvdA-leider Job Cohen. 

Wat vindt u van de uitslag van de Eerste Kamerverkiezingen?

 “Ze zullen echt op zoek moeten gaan naar een breder draagvlak.”, aldus Marleen Barth PvdA

Dus u verwacht handreikingen van het kabinet?

“Ze hebben een smalle, onzekere basis voor hun beleid, het kan niet anders dan dat ze handreikingen moeten gaan doen. Ze kennen het PvdA- partijprogramma. Mijn hart is niet moeilijk te winnen.”

Dat klinkt alsof u vooral politieke afwegingen gaat maken?

“Wij maken evenwichtige afwegingen. Kijk naar de houding van de PvdA in de kwestie rond Griekenland.”

De PvdA heeft een aantal stemmen aan andere partijen gegeven, u doet dus zelf een handreiking richting andere oppositiepartijen?

“Ik ben blij dat we de tegenstellingen binnen de oppositie hebben kunnen overbruggen. We hebben die stemmen vooral aan andere partijen gegeven om te zorgen dat er geen zetels verloren zouden gaan aan de coalitie. We zijn daar gewoon eerlijk in.”

‘VVD doet principes in de uitverkoop’

Trouw 24.05.2011  Het gaat Marleen Barth om de inhoud. Ze zal het kabinetsbeleid kritisch gaan bekijken. Maar als leider van de grootste oppositiepartij in de Eerste Kamer, is de PvdA’er niet van plan om het het kabinet makkelijk te maken.

Cohen: ‘Bij het CDA hadden ze al buikpijn over de samenwerking met de PVV en ik kan me voorstellen dat liberalen het met de SGP niet allemaal fijn vinden.

Nu zullen ze het elke keer wet voor wet moeten bevechten. In de Tweede Kamer is Rutte al afhankelijk van de PVV, die daar veel voor terugkrijgt. Maar het gemak waarmee Rutte in dossiers waaraan de PVV niet meedoet op steun op de oppositie rekent, dat gaat een keer mis.’

‘Kabinet wordt gegijzeld door PVV en SGP’

VK 23.05.2011 Volgens fractievoorzitter van de Tweede Kamer Job Cohen worden de kabinetspartijen VVD en CDA door de uitslag van de verkiezingen voor de Eerste Kamer ‘gegijzeld’ door de PVV en de SGP. Het kabinet is afhankelijk van deze twee partijen voor een meerderheid in de Senaat.

Cohen over kabinet-Rutte: Het gaat een keer mis

Elsevier 22.05.2011 Volgens PvdA-leider Job Cohen ‘piept en kraakt’ de coalitie tussen VVD en CDA, die gedoogsteun krijgt van de PVV. ‘Het gaat een keer mis.’

‘Zoeken meerderheden gaat een keer mis’

NU 22.05.2011 AMSTERDAM – Premier Mark Rutte (VVD) moet er niet op rekenen dat het zoeken naar meerderheden in de Tweede Kamer blijft lukken. “Het gaat een keer mis”, waarschuwde PvdA-leider Job Cohen zondag in Buitenhof.

Cohen: zoeken meerderheden gaat een keer mis

22.05.2011 Mede door de steun van de PvdA heeft de minderheidscoalitie genoeg stemmen voor de miljardensteun aan Griekenland. De vaste gedoogpartner van het kabinet-Rutte, de PVV, is tegen. De coalitie zou dus flink in de problemen komen als andere partijen niet voor de steun zouden zijn, maar op die manier oppositie voeren is volgens Cohen onverantwoord.

mei 22, 2011 - Geplaatst door | Uncategorized | , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

6 reacties »

  1. [...] ook PvdA-leider Job Cohen bezorgd over toekomst Kabinet Rutte 1 - [...]

    Pingback door Samenstelling 1e Kamer – op weg naar 23 mei 2011 – Uitslag « Debat in de Digitale Hofstad | mei 22, 2011 | Beantwoorden

  2. [...] PvdA-leider Job Cohen is bezorgd over de toekomst van Kabinet Rutte 1 [...]

    Pingback door Job Cohen PvdA – Einde verhaal ? « Debat in de Digitale Hofstad | juni 1, 2011 | Beantwoorden

  3. [...] PvdA-leider Job Cohen is bezorgd over de toekomst van Kabinet Rutte 1 [...]

    Pingback door De PvdA heeft een Janushoofd « Debat in de Digitale Hofstad | juli 30, 2011 | Beantwoorden

  4. [...] PvdA-leider Job Cohen is bezorgd over de toekomst van Kabinet Rutte 1 [...]

    Pingback door Job Cohen PVDA gaat Kabinet Rutte 1 ontmaskeren « Debat in de Digitale Hofstad | augustus 20, 2011 | Beantwoorden

  5. [...] PvdA-leider Job Cohen is bezorgd over de toekomst van Kabinet Rutte 1 « Debat in de Digitale Hofsta… | [...]

    Pingback door Een heet en een rood Voorjaar komt eraan « Debat in de Digitale Hofstad | januari 8, 2012 | Beantwoorden

  6. [...] PvdA-leider Job Cohen is bezorgd over de toekomst van Kabinet Rutte 1 [...]

    Pingback door PvdA – de zoektocht naar de nieuwe partijleider « Debat in de Digitale Hofstad | januari 23, 2012 | Beantwoorden


Geef een reactie

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log Out / Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log Out / Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log Out / Bijwerken )

Verbinden met %s

Follow

Get every new post delivered to your Inbox.